Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

3 největší aquaparky ve střední Evropě. Za luxusem nemusíte daleko!

Redakce

Redakce

4. 4. 2018

Pokud vás české aquaparky omrzely, je na čase vyzkoušet nějaký na evropské úrovni. Nemusíte jezdit daleko, u sousedů si jistě vyberete.

Aquapark s příběhem

Největším saunovým komplexem v Evropě je označován aquapark Therme Erding v nedalekém Mnichově.  V roce 1983 texasští naftaři místo ropy objevili velká naleziště siřičité vody.  Nejprve zde byl vybudován malý lázeňský komplex a v roce 1998 byl položen základní kámen k současnému aquaparku. Dnes tvoří park čtyři části: zóna tobogánů Galaxy, lázně Thermenparadies, relaxační Vital-Oase a doslova saunový ráj Saunaparadies.

Galaxy je zastřešený park s dvaceti tobogány, mezi nimi najdete i ten nejdelší v Evropě, který měří 360 metrů. Tobogány jsou rozděleny do tří úrovní: „Family“, „Action“ a „X-Treme“.  Pokud chcete zažít více než extrémní zážitek, je tu pro vás skluzavka X-Treme Faser, která je však přístupná pouze mužům starším 14-ti let. Můžete zde dosáhnout rychlosti až 70 km/h.

V Thermenparadies najdete masážní trysky, vodopád, bar, restauraci, dětský koutek, saunu, jeskyni, beach volejbal aj. To vše je situováno kolem velkého bazénu. Část aquaparku s názvem Vital-Oase je přístupná pouze starším 16-ti let. Zajímavostí tohoto komplexu je bazén s minerály z Mrtvého moře, které jsou bohaté na selen a vapník. Konečně se dostáváme k poslední části, a to je Saunaparadies. Za zmínku stojí nudistická sauna.

Park byl několikrát oceněn, např. za nejlepší saunu, za nejlepší termální komplex aj. Konají se zde různé akce jako německý tobogánový šampionát či různé párty s těmi nejznámějšími dýdžeji.

Vlnobití pod střechou

Dalším aquaparkem, kvůli kterému nemusíte jezdit přes půl světa a můžete návštěvu spojit s prohlídkou historického centra města, je opět jeden z největších vodních parků v Evropě, a  to vodní komplex v Krakově. Naláká vás na tři bazény s velkým množství tobogánů a divokou řekou. Nechybí široká škála hydromasáží a nabídka různých vodních sportů jako vodní pólo, vodní variantu volejbalu či basketbalu. Zajímavostí pro vytrvalé jsou čtyřmetrové lezecké stěny.  Pokud ženy budou chtít udělat něco pro svou figuru, mohou využít aqua aerobic s trenérem.

Na děti tu čeká ostrov pirátů s dětskými skluzavkami, s pirátskou lodí a ty nejodvážnější mohou stanout na magickém vulkánu. Pro rodiny je tu přichystána speciální rodinná skluzavka Aligátor.  Za zmínku jistě stojí také solné lázně Jacuzzi a saunový komplex s parní a suchou, tzv. švédskou saunou a hitem v podobě solné varianty. Novinkou je bazén, který imituje mořské vlny, dosahující až 1,5 m. Předností bazénu je nejmodernější čistící technologie založená na stoprocentním využití ozonu.

Tropy ve střední Evropě

Opět se vrátíme zpět do Německa, kde navštívíme netradiční aquapark Tropical Islands Resort v Briesen/Brand v Braniborsku, což je asi 60 km jihovýchodně od Berlína. Pyšní se titulem třetí největší komplex na světě tohoto typu a největší světová stavba bez opěrných pilířů.

Naleznete zde tropické prostředí s deštnými pralesy, plážemi, palmami a orchidejemi. Hala je prosvícená stále svítícím sluncem a tvář vám také rozjasní všudypřítomný zpěv ptáků. Teplota vzduchu se pohybuje okolo příjemných 25°C. V komplexu nechybí sauny a lázně s vodopády.  Zázemí je dotvořeno ubytováním a stravovacími zařízeními.  Relax můžete ozvláštnit ve fitness centru, kde vám trenér poradí zaručené cviky na všechny problematické partie.

Každý den se tu konají různá denní i večerní představení, výjimkou nejsou ani koncerty, a dokonce taneční a pěvecké soutěže. Tropical Islands Resort se také může stát netradičním místem pro vaši silvestrovskou párty.

Ohodnoťte tento článek:
2,4
Právě čtete

3 největší aquaparky ve střední Evropě. Za luxusem nemusíte daleko!