Menu
JenProCestovatele
Výlety Zlínský kraj

Zoo Zlín a zámek Lešná. Navštivte s dětmi nejkrásnější moravskou zoo!

Kam ve Zlíně s dětmi? No přece do zoo! Zoo Lešná i s nádherným zámkem představují velmi lákavou turistickou atrakci, na kterou se můžete těšit i s těmi nejmenšími dětmi. Udělejte si celodenní rodinný výlet – celý areál zoologické zahrady ve Zlíně za to určitě stojí! Na co všechno se můžete těšit?

Zoo Lešná ve Zlíně – zábava pro celou rodinu

Zoo Lešná je velmi oblíbená zoologická zahrada, která se rozkládá v areálu, do něhož patří také nádherný zámek Lešná. Zoo se nachází asi 4 km od města Zlín směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším místům Moravy. Zoologické zahrady nelákají pouze děti, i když pro ně Lešná nabízí spoustu celodenní zábavy v podobě atrakcí, dětských programů a nezapomenutelných zážitků, ale také dospělé, kteří si sem rádi chodí odpočinout od celodenního pracovního stresu.

Mezi známé atrakce patří nepochybně komentované krmení zvířat, dětské zábavné koutky, jízda na ponících nebo vláčkem po celé zoo, nebo dokonce také lanové centrum Lanáček, ve kterém se vaše děti, pod dozorem, nepochybně skvěle zabaví. Občerstvení najdete ve čtyřech stylových restauracích a na památku si můžete zakoupit i nějaké suvenýry v prodejnách. Platit můžete všude i platební kartou nebo eury. Program pro celou rodinu je určitě zajištěn! Děti se zabaví po svém, tátové si zajdou na venkovní zahrádku na pivo a maminky si mohou prohlédnout nádherné vnitřní expozice zámku Lešná, který je součástí areálu zoologické zahrady.

Zámek Lešná ve Zlíně

Zoo Zlín – pes ani na vodítku!

Do Zoo Lešná však není povolen vstup se psy, proto pejska raději nechte doma. Psi do zoo zkrátka nesmí, rušili by klid zvířat. I když do většiny zámeckých areálů psi mohou, do zoo určitě ne, navíc některé otevřené průchozí expozice umožňují volný pohyb zvířat, a takový pejsek nahánějící lemury by si to rozhodně odskákal.

Zoo Lešná – pavilony podle světadílů

Zlínská zoo má své expozice rozděleny podle světadílů – najdete zde Afriku, Asii, Ameriku i Austrálii. Navštívit můžete také tropickou halu Yucatán s visutou lávkou, Etiopii s hyenami nebo Zátoku rejnoků s 20 druhy rejnoků a dalšími mořskými živočichy. Na památku si pak můžete třeba zakoupit v eshopu, nebo v prodejně suvenýrů, plyšového rejnoka. V jednotlivých pavilonech lze spatřit slony, žirafy, lvy, tygry, nosorožce, lachtany, pštrosy, ale i pandy červené a lemury, tapíry, mravenečníky, hyeny, surikaty, papoušky a tučňáky. Celkem si můžete prohlédnout přes 200 druhů zvířat. V otevřených průchozích expozicích můžete pozorovat zvířata zblízka – například lemury, papoušky a vodní ptáky, ale i klokany nebo supy.

A jako každý rok na jaře Zoo Zlín vítá na svět mláďata mnohých zvířecích druhů. Navštivte zoo právě v době, kdy se rodí mláďata – budete mít o to větší zážitek!

Zoo Zlín eshop nabízí dárkové poukazy

Pokud chcete podpořit zvířata, Zoo Zlín eshop to plně umožňuje – stačí si jen na stránkách zoo v Lešné zakoupit, co vás zaujme. Zoo nabízí dárkové poukazy, celoroční vstupné do Zoo Lešná, trička Zoo Zlín, turistické magnetky, suvenýry a drobné předměty s logem Zoo Zlín jako dárek, například diáře, plyšové hračky v podobě zvířat, pohlednice i různé předměty, které potěší hlavně děti. Zoo Zlín eshop ale také umožňuje zážitky – setkání s lemury, setkání se surikatami nebo možnost stát se chovatelem v zoo na jeden den. Tyto dárkové poukazy se pohybují v řádech tisíců korun.

Zámek Lešná v areálu zlínské zoo

Zámek Lešná patří k nejkrásnějším moravským zámkům. Nachází se přímo v areálu Zoo Zlín – Lešná. Kromě rozsáhlého areálu zlínské zoo si tak můžete prohlédnout také interiér zámku. Zámek se řadí mezi nejmladší šlechtická sídla. Původní zámek byl přestavěn na konci 19. století v moderně vybavené sídlo s toaletou, vodovodem, domácím telefonem a ústředním topením. Přestavbu nechali provést majitelé zámku – hrabata Seilernové, kteří dříve pobývali na nedalekém hradu Lukově. Hrad Lukov však postupně zchátral, a proto se rod Seilernů rozhodl vystavět si nové sídlo v Lešné.

Přestavěný luxusní zámek pak hostil příbuzné a okolní šlechtu, která v okolí zámku pořádala proslulé hony. Seilernové zámek vlastnili až do konce 2. světové války. Dnes patří zámek Lešná městu Zlín, vzácné sbírky a zařízení interiéru vlastní stát.

Sbírka předmětů z celého světa

Interiér zámku Lešná je bezesporu kouzelný. Prohlédnout si můžete 11 stylově zařízených pokojů a také sbírku předmětů dovezených z celého světa. Zaujmout vás mohou předměty ze slonoviny, z ebenového dřeva, z teakového dřeva, nebo také některé antické či egyptské vykopávky. Celková prohlídka zámku trvá přibližně 45 minut.

Zámek Lešná se otevírá 30. května 2020 po delší pauze spojené s koronavirovou pandemií. Vstup do interiéru bude povolen pouze s rouškou. Můžete si také udělat výlet po okolí a navštívit město Zlín či některé další památky a zajímavé objekty v okolí.

Co navštívit ve Zlíně a okolí. Přehled památek i zoo

Svatba – Zoo Lešná

Nádherný Sál předků se dnes využívá ke svatebním obřadům. Pokud si chcete domluvit termín svatby, neváhejte, zámek Lešná je velmi oblíbeným místem pro romantické svatby a obvykle zde bývá plno. Sál předků má k dispozici 20 míst k sezení a 20 míst ke stání, takže je vhodnější spíše vhodnější pro menší svatby. Svatební obřad se ale také může uspořádat venku v zámeckém parku nebo na nádvoří zámku, případně v japonské zahradě Mu-Shin.

Japonská zahrada MU – Shin vás může okouzlit zajímavými japonskými rostlinami a velmi příjemnou atmosférou. Nachází se v ní dřevěný most, exempláře borovice drobnokvěté dovezené z Japonska a různé krásné kameny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zoo Zlín a zámek Lešná. Navštivte s dětmi nejkrásnější moravskou zoo!