Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

3+1 tipů na nejlepší last minute dovolenou

Podívat se do světa a ještě k tomu ušetřit, to je ideální kombinace pro dokonalou dovolenou. Ta přitom nemusí být jen o válení se na pláži a dovádění v moři. Máme pro vás 3 tipy na ty nejlepší destinace, kde si užijete slunce, vodní radovánky a památky!

Last minute zájezdy jsou v tomto ohledu nepřekonatelné, protože ušetříte a vám tak zbyde mnohem více peněz na zážitky. Spojte příjemné s ještě příjemnějším a získejte od své zasloužené dovolené maximum.

Maledivy

Dovolená na Maledivách se může bez větších problémů vyšplhat i ke stovce tisíc korun. Pokud zrovna máte hluboko do kapsy ale přesto byste tento naprosto jedinečný tropický ráj s bílým pískem, palmovými háji a naprosto křišťálově čistým mořem chtěli navštívit, pak je last minute zájezd na Maledivy tím nejlepším řešením.

Nejde totiž ani tak o to, že ušetříte. Podle současným měření totiž Maledivy za několik desítek let skončí pod vodou. Nejvyšší bod těchto korálových ostrovů, „hora“ Villingili, měří jen 5 metrů a hladina moře se každým rokem zvyšuje, takže Maledivy navštivte, dokud je čas.

Izrael

Místo, od kterého se odvíjí dějiny celého našeho světa. V Izraeli se střetává kultura a historie všech tří abrahámovských náboženství – judaismu, křesťanství a islámu, a jen málo zemí na světě toho nabízí tolik různorodého k objevování. Při procházkách Jeruzalémem, izraelským hlavním městem, budete chodit po stejné dlažbě, po které před tisíci lety kráčeli bibličtí hrdinové.

V Tel Avivu si zase užijete dlouhé písčité pláže, výborné jídlo a divoký noční život. A pokud navštívíte zdejší muzea, dozvíte se více o fascinující historii původních židovských obyvatel, jejich kultuře a nelehké cestě k založení vlastního státu. Poohlédněte se po last minute zájezdu hned teď, Izrael prostě musíte navštívit.

Last Minute zájezdy

Zdroj: Adobestock

Japonsko

Japonsko je další destinací, u které se vyplatí počkat si na last minute. Když se vám podaří sehnat levné letenky, připravte se na životní zážitek. Země, která byla téměř 300 let izolována od okolního světa a za následujících sto let se z ní stala technologická velmoc, vám doslova vyrazí dech.

Vše je tu jiné, modernější, roztomilejší a také plné kontrastů. Dřevěný buddhistický chrám vedle stometrového mrakodrapu? Zenová zahrádka naproti desetiproudé dálnici? Yatai stánek s nejchutnějšími nudlemi hned naproti luxusní restauraci z Michelinova průvodce? A do toho všeho Pokémoni? To a mnohem více vás čeká jedině v Japonsku.

Last Minute zájezdy

Zdroj: Adobestock

A nakonec…

Česká republika

Co když jste nechali last minute na úplně poslední minutu a vaše vysněná destinace už je rozebraná? Hoďte starosti za hlavu a objevujte Česko!

Toužili jste po moři? Užijte si zábavu v největším českém akvaparku v Čestlicích. Chystali jste se na romantickou dovolenou? Vydejte se do pohádkového Českého Krumlova. Těšili jste se na orientální atmosféru a poušť? Navštivte maurský minaret zámku Lednice a takzvanou českou Saharu, písečný přesyp u Vlkova na Třeboňsku.

Česko skrývá mnoho dalších unikátních míst a na dovolené máte jedinečnou příležitost je objevit. Navíc se všude domluvíte bez problému, zaplatíte korunami a ještě ušetříte za cestu, protože lístky na vlak nebo autobus stojí pár korun.

Last Minute zájezdy

Zdroj: Adobestock

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3+1 tipů na nejlepší last minute dovolenou