Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

4 tipy na výlet v Kanadě

Kanada – to nejsou jen Niagarské vodopády, Toronto nebo ledovec Athabasca. Inspirujte se netradičními tipy na výlet, které vám poodhalí zemi javorového listu v celé své kráse.

1. Dobrodružná jízda Skalistými horami

Druhá největší země na světě je pro takzvané roadtripy jako stvořená. Jednou z nejznámějších tras je Icefields Parkway, která se táhne 232 kilometrů skrze kanadské Skalisté hory a spojuje města Jasper a Banff. Ne nadarmo se jí přezdívá nejmalebnější silnice na světě. Takřka za každou zatáčkou na vás čeká dechberoucí výhled, dramatické skalní útvary a průzračná jezera v údolích. Na cestě po Icefield Parkway je celá řada odpočívadel, kde můžete auto zaparkovat a vydat se do divočiny po svých. Určitě nevynechejte zastávku u jezera Lake Louis ležící přímo v srdci Skalistých hor. Uchvátí vás především jeho tyrkysová barva, za kterou vděčí skalnímu prachu obsaženému ve vodě.

2. Národní park Nahanni

Národní park Nahanni se rozkládá podél stejnojmenné divoké řeky na více než 3 000 km². Nechybí v něm hluboké kaňony, obrovské vodopády ani jedinečné jeskyně. Návštěvu parku si rozhodně nesmí nechat ujít obdivovatelé nespoutané divočiny ani milovníci raftingu a kanoistiky, kteří mohou na řece sjet některé úseky.

Výlety Kanada

Photo by Jacalyn Beales on Unsplash

3. Capilano Suspension Bridge v Britské Kolumbii.

Milujete adrenalin a jedinečné zážitky? Pár minut jízdy autem od kanadského Vancouveru se ve výšce 70 metrů nad kamenitým korytem řeky Capilano táhne lávka Capilano Suspension. Postavena byla už v roce 1889. Od té doby prošla již několika opravami a navštívily ji miliony turistů. V celém parku Capilano Suspension Bridge je podobných mostů více. Navštívit můžete také Cliffwalk – konzolový chodník na žulové skále nacházející se vysoko nad kaňonem.

4. Ostrov Prince Edwarda

Kanada se pyšní nejdelším pobřežím na světě. Lemuje ho několik ostrovů. V zálivu Svatého Vavřince, který se nachází u východního pobřeží Kanady, leží Ostrov Prince Edwarda. Nejmenší kanadská provincie je proslulá písečnými plážemi, zátokami a výraznou červenou půdou. Pobřeží tu zdobí dramatické útesy, osamělé majáky a hlavní město Charlottetown, které je plné muzeí, historických viktoriánských staveb a restaurací s mořskými plody z nedaleké zátoky Malpeque.

Na výlet bez starostí

Ať už vyrazíte na výlet na druhé straně oceánu, nebo něco podniknete na starém kontinentu, vždy si sjednejte cestovní pojištění, které vám v zahraničí pokryje náklady nutné na léčbu či ošetření. Cestovní pojištění online sjednáte pro celou rodinu, a to během několika málo minut odkudkoliv a kdykoliv. Při výběru cestovního pojištění dbejte na rozsah asistenčních služeb, výši spoluúčasti a případná doplňková připojištění, jako je pojištění zavazadel nebo odpovědnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 tipy na výlet v Kanadě