Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

4 úžasné zážitky, které si toto léto nesmíte nechat ujít

Jaké jsou vaše plány na nadcházející léto? Pokud si pod pojmem „prázdniny“ představíte mnohem víc, než jen týdenní válečku na pláži, tento článek je určen právě pro vás. Jaké zážitky učiní vaše letní měsíce nezapomenutelnými?

Nezáleží na tom, jestli plánujete dvouměsíční road trip po Balkáně, nebo jen týdenní pobyt na pláži v Itálii a pak hupky dupky zpět do práce. Díky těmto neotřelým nápadům si užijete léto v cizině i ve vašem městě.

1. Paddle boarding

Je to jako epidemie – vody českých rybníků a řek zaplavily vyznavači tohoto sportu, kteří neúnavně brázdí vodní plochy se svým prknem. Možná vás napadne, co je na tomto sportu tak úžasného. To nezjistíte, dokud to nevyzkoušíte na vlastní kůži.

Nekonečný pocit svobody, možnost prozkoumat rozmanitou přírodu vodních toků, a také pořádná zabíračka – na prkně totiž není snadné se udržet a nestabilitu je nutné pracně vybalancovat. Díky paddle boardu se rovněž stanete objevitelem. Na prkně se totiž dostanete do míst (romantické zátoky, ostrovy), na které se běžný plavec nemá šanci podívat.

Dobrou zprávou je, že půjčovny paddle boardů najdete ve spoustě českých měst, tudíž si na prkno můžete zajít třeba po perném dnu v práci.

2. Ubytování ve skále

Začíná se vám už zajídat ubytování v nudných hotelových komplexech, a toužíte po změně? Zkuste se ubytovat v jeskyni! Nepředstavujte si však nevzhledný skalní pelech jako z dob pravěku, ale pohodlný nocleh, na který jen tak nezapomenete.

Hotelové pokoje jsou vytesány přímo do skalní masy a užijete si v nich romantickou atmosféru. Zároveň se nemusíte obávat, že byste v nich trpěli absencí sprchy, elektřiny nebo internetového připojení.

Kde takové hotely najít? Nacházejí se například na jihu Itálie (Sextantio Le Grotte Della Civita), na Kanárských ostrovech či v Turecku (Cappadocia).

Tip! Na vaši zahraniční cestu se nezapomeňte pojistit. Cestovní pojištění můžete díky srovnání cen na portálu Porovnej24.cz získat už od 7 Kč/den.

3. Noc pod hvězdami

Spali jste někdy „pod širákem?“ Pokud ne, přišli jste o unikátní životní zážitek. Hvězdnaté nebe a poklidná atmosféra okolní přírody jsou něčím, co vás ukolébá ke spánku jako máloco. Nejlepší nocování pod širákem můžete zažít v období 12. srpna, kdy se na obloze odehrává meteorický roj Perseidy.

Pokud si netroufáte přenocovat ve volné přírodě, přespěte na nějakém starém hradě. Vlků a medvědů se nemusíte bát třeba v areálu hradu Helfenburg, který nocování pod širým nebem umožňuje turistům za 100 Kč na osobu.

4. Pěší dobrodružství

Stále více lidí přichází na chuť nejrůznějším pěším trekům. Díky nim poznají mnohem víc míst než na klasické plážové dovolené, skvěle si pročistí hlavu a navíc udělají dobrou věc pro svou fyzickou kondici.

Nejznámějším trekem je zřejmě Camino de Santiago ve Španělsku. Líbit se vám bude rovněž Via Francigenna v Itálii nebo trek GR 20 na Korsice.

Nezapomeňte se především na takovéto pěší dobrodružství dobře pojistit. Porovnání jednotlivých pojišťoven jak z hlediska kvality, tak srovnání cen cestovního pojištění vám umožní Netfinance.cz

Přečtěte si také: Jak snadno ušetřit peníze na cestování?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 úžasné zážitky, které si toto léto nesmíte nechat ujít