×
JenProCestovatele

5 nejlepších aquaparků v České republice. Běžte si zlepšit náladu

Zdroj: Shutterstock.com

Léto je v plném proudu a parné počasí přímo láká ke zchlazení. Chcete-li si užívat sluníčka u venkovních bazénů s tobogány, anebo se schovat před letními lijáky pod střechou některého z velkých rájů vodní zábavy, máte z čeho vybírat. Z více než padesáti aquaparků v České republice, které nabízejí spoustu zábavy pro celé rodiny, ale i prostor pro relaxaci a odpočinek, jsme pro vás vybrali ty nejlepší.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Aquapalace Praha

Spa a wellness centrum Aquapalace Praha nabízejí komplexní balíčky služeb od relaxačních pobytů až po den nezapomenutelných zážitků pro každého v největším aquaparku ve střední Evropě v pražských Čestlicích. Tři tématické paláce poskytují nejrůznější atrakce. Palác dobrodružství ty adrenalinové v podobě dvanácti tobogánů, tří skluzavek, spacebowl a nově i Canyonu – nejdelšího tobogánu v ČR.

Pohádkový Palác pokladů skrývá dobrodružství s piráty a vodními příšerami pro ty nejmenší, ti starší si zde večer užijí jedinečnou vodní laser show s 3D efekty. Nejklidnější částí aquaparku je Palác relaxu s 19 metrů dlouhým plaveckým bazénem, vířivkou a masážní lavicí, můžete zde však vyzkoušet i ponor s instruktorem v 8 metrů hluboké potápěčské jámě. Chcete-li lenošít ve venkovní zóně, pozorovat podmořský svět v Korálovém dómu, či zkusit lekci aqua aerobicu, je zde vše, co vás napadne. A možná i více.

Aqualand Moravia

Čerstvě otevřený Aqualand Moravia v Pasohlávkách nedaleko Brna je nejmodernějším aquaparkem v České republice. Čeká zde na vás zábava na 20 tobogánech a skluzavkách, 12 vnitřních a venkovních bazénů, některé s geotermální léčivou vodou z místního vrtu, či relax v podobě 24 nejrůznějších typů saun a procedur v římských a tureckých lázních.

Voda z geotermálního vrtu Mušov dosahuje teploty až 46°C a má vysoký obsah sirovodíku a minerálních látek, které jsou lidskému organizmu všeobecně prospěšné. Umístění aquaparku je ideální i pro jeho začlenění do programu pobytu na jižní Moravě, ať už cestujete na kole, za památkami, přírodou, či vínem.

Centrum Babylon v Liberci

U příležitosti patnáctého výročí od otevření Aquaparku Babylon došlo k jeho celkové rekonstrukci a novému tematickému ladění do stylu příběhů Julese Verna. Areál, připomínající malebné přímořské městečko a podmořský svět pak nabízí několik bazénů, skluzavky a čtyři tobogány, divokou řeku i romantické jeskyně, vířivky i působivá akvária s mořskou faunou. Největším hitem jsou atrakce Aquazorbing a Aquaroller a každou poslední sobotu v měsíci pořádaná „Naturistická párty“.

Kromě aquaparku je součástí Centra Babylon i mnoho neobvyklých atrakcí, například první české science centrum iQpark, největší zrcadlový labyrint v Evropě, či podzemní adventure golf.

Aquapark Olomouc

Rozsáhlý moderní aquapark, disponující venkovní i zastřešenou částí, nabízí jeden z nejdelších tobogánů v České republice, sjízdný na nafukovacích duších. Hlavní bazén o délce 55 metrů a teplotě 28°C propojuje krčkem obě části, tedy vnitřní s četnými bazénky, spacebowlem, masážním bazénem, vířivkami, dětským bazénem a tepidáriem, a vnější letní aquapark s plaveckým bazénem o třech drahách, chrliče, vodní stěny a vodní trampolíny, vyústění tobogánu a skluzavky, venkovní dětské hřiště a hřiště na plážový volejbal.

V areálu aquaparku si také můžete vychutnat nejrůznější masáže a zábaly, navštívit sauny či solárium, nebo se občerstvit v některém ze čtyř restauračních zařízení.

Aquapark Olešná

Nedaleko přehrady Olešná u Frýdku-Místku, která je ideálním cílem milovníků vodních sportů, cykloturistiky či rybaření, se nachází moderní letní a krytý aquapark, o jehož návštěvu můžete doplnit váš prázdninový program v podhůří Beskyd. Vnitřní a venkovní části aquaparku nabízí množství tobogánů s videoprojekcí a skluzavek, plaveckých, relaxačních a dětských bazénů, večerní koupání s laserovou show, pět saun, či nohejbalové hřiště.

Letos se služby aquaparku rozšířily o množství víkendových programů a akcí, například animační programy pro děti, lekce zumby či aquaaerobiku, saunové ceremoniály, thajské masáže, či speciální kurzy plavání. Ti, kteří si chtějí pobyt vychutnat v přepychu a pohodlí, mohou využít možnosti ubytování v čtyřhvězdičkovém Hotelu Terasa v rámci wellness a relaxačních balíčků.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář 5 nejlepších aquaparků v České republice. Běžte si zlepšit náladu

  1. Moravu milujeme, ale tento AQUALAND MORAVIA a jeho vedení jí dělá velkou ostudu!

    Existují levnější a pro zákazníky příjemnější místa. Stejně drahé Čestice máme za rohem a nabízejí nesrovnatelné služby a množství zábavy! Nikdy jsme neměli s ničím problém. Zde problémy již od počátku. Předražené vstupné, fronty na vše! Dětské čipy nefungují na nic, ani na skříňku, musíte se vejít do té Vaší. Pokud čip ztratíte, velká pokuta! Pokud Vás lákají nádherné tobogány z fotografii na jejich webových stránkách, realita Vás naprosto znechutí. Atrakce jsou naprosto nepoužitelné. Je nutné vystát frontu na kruh, bez kterého se nemůžete sklouznout, což je 20-30 minut na jednu jízdu. Pak stojíte znovu. Pokud chcete jezdit rychleji, musíte si zaplatit za přednostní půjčení nebo využít tobogány, na které nejsou potřeba. Ty jsou myslím 3. A po jejich sjetí zjistíte, že jsou ve strašném stavu, cítíte každou spáru a příště již nejedete. Na většinu tobogánů děti nepustí! Ani není povoleno jezdit s dětmi. Havarijní stav, kape voda ze stropu. Předražené jídlo a pití! Neužijete si ani klid a relax, protože Vám rozhlas každou chvíli připomíná, že za chvíli začne nějaká atrakce. Bazén s vlnobitím pouštěn pouze na 5 minut! Doplatkové pokladny, které z Vás vyždímají další nemalé peníze, fungovaly jen dvě a musíte čekat další frontu, abyste mohli vůbec odejít. Ano můžete použít samoobslužné na kartu, nicméně to vyjde nastejno. Jediné co bylo v pořádku je šatna a úklid šaten.

    „FAMILY UNFRIENDLY“! Rodinné vstupné pouze 2+1! Každé další dítě za příplatek. A tak se částka pro běžnou čtyřčlennou rodinu v šplhá na krásných 1848,-Kč pouze za vstup.

    POZOR! NEDOPORUČUJI VYUŽÍT ZAKOUPENÍ LÍSTKŮ PŘES E-SHOP! Pokud si koupíte vstupné přes jejich e-shop, dostane informaci od kdy jsou vstupenky platné. Nikoliv, kdy končí jejich platnost! Tato informace je uvedena pouze miniaturním písmem u čárového kódu, jinde ne! Peníze Vám již NIKDY NEVRÁTÍ! A to ani když je nemůžete využít ze zdravotních důvodů! Vaše peníze si ponechají. Při jednání se zaměstnanci narazíte na naprostou aroganci, ignoraci a nezájem. Přestože nám bylo na pokladně přislíbeno, že vstup v hodnotě 1196,-Kč reklamují a na místě jsme zakoupili nové vstupné v hodnotě 1648,-, nám peníze odmítli vrátit. Jsem znechucená jejich jednáním. Klamou zákazníky a používají nekalé obchodní praktiky. Budu dávat podnět na ČOI.

    Nemohu nikomu doporučit. Za nás naprostá nespokojenost a veliké zklamání! V bazénu si nezaplavete, na tobogánech se sklouznete jednou. Za nás ROZHODNĚ POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*