Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

5 nejlepších aquaparků v České republice. Běžte si zlepšit náladu

Redakce

Redakce

22. 8. 2014

Léto je v plném proudu a parné počasí přímo láká ke zchlazení. Chcete-li si užívat sluníčka u venkovních bazénů s tobogány, anebo se schovat před letními lijáky pod střechou některého z velkých rájů vodní zábavy, máte z čeho vybírat. Z více než padesáti aquaparků v České republice, které nabízejí spoustu zábavy pro celé rodiny, ale i prostor pro relaxaci a odpočinek, jsme pro vás vybrali ty nejlepší.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Aquapalace Praha

Spa a wellness centrum Aquapalace Praha nabízejí komplexní balíčky služeb od relaxačních pobytů až po den nezapomenutelných zážitků pro každého v největším aquaparku ve střední Evropě v pražských Čestlicích. Tři tématické paláce poskytují nejrůznější atrakce. Palác dobrodružství ty adrenalinové v podobě dvanácti tobogánů, tří skluzavek, spacebowl a nově i Canyonu – nejdelšího tobogánu v ČR.

Pohádkový Palác pokladů skrývá dobrodružství s piráty a vodními příšerami pro ty nejmenší, ti starší si zde večer užijí jedinečnou vodní laser show s 3D efekty. Nejklidnější částí aquaparku je Palác relaxu s 19 metrů dlouhým plaveckým bazénem, vířivkou a masážní lavicí, můžete zde však vyzkoušet i ponor s instruktorem v 8 metrů hluboké potápěčské jámě. Chcete-li lenošít ve venkovní zóně, pozorovat podmořský svět v Korálovém dómu, či zkusit lekci aqua aerobicu, je zde vše, co vás napadne. A možná i více.

Aqualand Moravia

Čerstvě otevřený Aqualand Moravia v Pasohlávkách nedaleko Brna je nejmodernějším aquaparkem v České republice. Čeká zde na vás zábava na 20 tobogánech a skluzavkách, 12 vnitřních a venkovních bazénů, některé s geotermální léčivou vodou z místního vrtu, či relax v podobě 24 nejrůznějších typů saun a procedur v římských a tureckých lázních.

Voda z geotermálního vrtu Mušov dosahuje teploty až 46°C a má vysoký obsah sirovodíku a minerálních látek, které jsou lidskému organizmu všeobecně prospěšné. Umístění aquaparku je ideální i pro jeho začlenění do programu pobytu na jižní Moravě, ať už cestujete na kole, za památkami, přírodou, či vínem.

Centrum Babylon v Liberci

U příležitosti patnáctého výročí od otevření Aquaparku Babylon došlo k jeho celkové rekonstrukci a novému tematickému ladění do stylu příběhů Julese Verna. Areál, připomínající malebné přímořské městečko a podmořský svět pak nabízí několik bazénů, skluzavky a čtyři tobogány, divokou řeku i romantické jeskyně, vířivky i působivá akvária s mořskou faunou. Největším hitem jsou atrakce Aquazorbing a Aquaroller a každou poslední sobotu v měsíci pořádaná „Naturistická párty“.

Kromě aquaparku je součástí Centra Babylon i mnoho neobvyklých atrakcí, například první české science centrum iQpark, největší zrcadlový labyrint v Evropě, či podzemní adventure golf.

Aquapark Olomouc

Rozsáhlý moderní aquapark, disponující venkovní i zastřešenou částí, nabízí jeden z nejdelších tobogánů v České republice, sjízdný na nafukovacích duších. Hlavní bazén o délce 55 metrů a teplotě 28°C propojuje krčkem obě části, tedy vnitřní s četnými bazénky, spacebowlem, masážním bazénem, vířivkami, dětským bazénem a tepidáriem, a vnější letní aquapark s plaveckým bazénem o třech drahách, chrliče, vodní stěny a vodní trampolíny, vyústění tobogánu a skluzavky, venkovní dětské hřiště a hřiště na plážový volejbal.

V areálu aquaparku si také můžete vychutnat nejrůznější masáže a zábaly, navštívit sauny či solárium, nebo se občerstvit v některém ze čtyř restauračních zařízení.

Aquapark Olešná

Nedaleko přehrady Olešná u Frýdku-Místku, která je ideálním cílem milovníků vodních sportů, cykloturistiky či rybaření, se nachází moderní letní a krytý aquapark, o jehož návštěvu můžete doplnit váš prázdninový program v podhůří Beskyd. Vnitřní a venkovní části aquaparku nabízí množství tobogánů s videoprojekcí a skluzavek, plaveckých, relaxačních a dětských bazénů, večerní koupání s laserovou show, pět saun, či nohejbalové hřiště.

Letos se služby aquaparku rozšířily o množství víkendových programů a akcí, například animační programy pro děti, lekce zumby či aquaaerobiku, saunové ceremoniály, thajské masáže, či speciální kurzy plavání. Ti, kteří si chtějí pobyt vychutnat v přepychu a pohodlí, mohou využít možnosti ubytování v čtyřhvězdičkovém Hotelu Terasa v rámci wellness a relaxačních balíčků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejlepších aquaparků v České republice. Běžte si zlepšit náladu