Menu
JenProCestovatele
Chorvatsko

5 nejlepších míst na Istrii, která byste měli navštívit

Pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou, je Istrie tím pravým. Jedná se o jedno z nejznámějších a nejkrásnějších míst na Jadranu a také o velmi vyhledávanou turistickou destinaci. Istrie nabízí vše co si můžete pro trávení volného času přát, ať už se jedná o přímořská letoviska nebo horské vesničky s fantastickým výhledem. Jedná se o největší poloostrov na severu Jaderského moře, který nabízí přes tři a půl tisíce kilometrů čtverečních nádherné přírody. Nejvyšším vrcholem Istrie je 1 396 metrů vysoká hora Učka.

Pokud si chcete pronajmout vilu v Chorvatsku, je Istrie asi tím nejlepším místem, které si můžete vybrat. Zájem o pronájem nemovitostí v této lokalitě je obrovský a proto je dobré si pronájem objednat co nejdříve dopředu. Na serveru Villsy najdete širokou nabídku vil k pronájmu, ze které si vybere každý. A když už máte svou vysněnou vilu objednanou, zkuste těchto 5 míst, která rozhodně stojí za návštěvu a představují to nejlepší z Istrie.

Pula

Toto přístavní město, které se nachází na jihu poloostrova, nabízí nádherné historické centrum s římským amfiteátrem a skvělé pláže. Díky kombinaci městského života s příjemnými restauracemi a kavárnami a příjemných pláží se tak jedná o velmi populární letní destinaci. Pula má necelých 60 tisíc obyvatel, ale v letních měsících se zde pohybuje několikanásobek lidí díky enormnímu přílivu turistů, kteří se mohou do města snadno dostat díky blízkosti mezinárodního letiště.

Přírodní park Kamenjak

Na 30 kilometrech velmi členitého pobřeží najdete pozoruhodné útesy, které vás jistě ohromí. Park je plný turistických stezek a cest pro cyklisty a nabízí sportovní vyžití v opravdu nádherném prostředí. V zimním období můžete dokonce v moři potkat tuleně a delfíny. Milovníci přírody si tak užijí jak na souši, tak i ve vodě. Určitě byste neměli vynechat místní rybí speciality.

Labin

Staré město, jehož historie sahá až do středověku, se nachází na východním pobřeží Istrie a je ideálním pro milovníky křivolakých uliček plných příjemných obchodů a kaváren. Město není tak turisticky vytížené jako například Rovinj nebo Pula a proto nabízí i více klidu i v období turistické sezony. Labin má pouhých 11 tisíc obyvatel a nachází se 3 kilometry od západního pobřeží.

Národní park Brijuni

Tento národní park je velice oblíbenou destinací turistů a nachází se kousek od populárního letoviska Fazana. Do území tohoto národního parku spadá 14 ostrovů. Od roku 1983 se jedná o chráněné území. Na největším ostrově Veli Brijun můžete najít různé zajímavé atrakce, jako je safari park nebo ptačí rezervace. Také se zde nachází několik archeologických nalezišť. Pokud se rádi projíždíte na kole, můžete se těšit na více než 20 kilometrů cyklostezek vedoucích nádhernou krajinou.

Rovinj

Přístavní město Rovinj je jednou z nejpopulárnějších destinací mezi turisty navštěvujícími Istrii. Hlavním bodem je kostel svaté Eufemie, nacházející se na místním kopci. Historické centrum je plné úzkých uliček a tradičních měšťanských domů a místní pláže jsou vyhlášené pro svou čistotu. Město má rovnou 2 přístavy a žije zde jen lehce přes 14 tisíc obyvatel. Součástí města jsou také 2 malebné ostrůvky – Katarina a Crveni otok.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

5 nejlepších míst na Istrii, která byste měli navštívit