×
JenProCestovatele

5 nejstrašidelnějších železnic na světe. Která si vzala 100 000 životů?

Autorské právo: stavrida / 123RF Reklamní fotografie

Přemýšleli jste někdy nad tím, co nás na železnicích tolik přitahuje? Je to jízda nedotčenou přírodou? Očekávání nějakého dobrodružství? Nebo snad kvůli pohodlnému a obecně bezpečnému cestování na delší vzdálenosti? Co když se ale ocitnete v jiné zemi nebo snad dokonce na jiném kontinentu?

Pojďme se podívat kolem světa na nejstrašidelnější železniční tratě, které vám zaručeně zvednou adrenalin v krvi.

Horská železnice, Indie

Indie je snad celosvětově známá svými velmi nebezpečnými silnicemi a ani železnice na tom není o moc lépe. Vlaky na tratích protínající Himaláje musí zdolat mosty, řeky, lesy a tunely. Na tom by samozřejmě nebylo nic moc děsivého, pokud by železnice nebyla původní, protnutí hor nepřipomínalo tunel pouze tvarem a Indie se bezpečností dopravy neřadila ke světové špičce s největší úmrtností.

Vlak v oblacích, Argentina

Toužíte se projet v oblacích? Pak se vydejte na výlet do Argentiny. Čeká tam na vás trať z roku 1932, která zároveň zaujímá třetí místo v žebříčku nejvyšších tratí na světě. Železnice měří 270 mil, což zabere přibližně 16 hodin jízdy, během které na pasažéry čeká 29 mostů a 21 tunelů.

Argo Gede, Indonésie

Projíždět vlakem krásné hory a z výšky pozorovat úchvatná údolí a mohutné říční toky sice zní romanticky. Vybudovat železnici na takovém místě ale není rozhodně nic jednoduchého. V Indonésii se takovou trať podařilo úspěšně dokončit, avšak bohužel není divu, že v roce 2002 jedna ze souprav vykolejila a spadla z mostu dolů.

Georgetown Loop, USA

Tato 7200 metrů dlouhá úzkokolejná železnice vedoucí úzkým kaňonem byla dokončena roku 1884. Pasažéři vlakem překonávají převýšení 195 metrů a jejich srdce se rozbuší při přejezdu mostu Devil´s Gate stojícím na 29 metrů vysokých pilířích.

Železnice smrti, Thajsko

Z Bangkoku do Myanmaru vlakem? Proč ne. Je to pouhých 258 mil adrenalinu stoupajícího v krvi cestujících při překonávání mnoha vratkých dřevěných mostů. Trať získala přízvisko Železnice smrti, protože si její výstavba vyžádala přes 100.000 lidských životů.

3.2/5 - (6 votes)

3.2/5 - (6 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*