Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

5 nejstrašidelnějších železnic na světe. Která si vzala 100 000 životů?

Redakce

Redakce

6. 4. 2018

Přemýšleli jste někdy nad tím, co nás na železnicích tolik přitahuje? Je to jízda nedotčenou přírodou? Očekávání nějakého dobrodružství? Nebo snad kvůli pohodlnému a obecně bezpečnému cestování na delší vzdálenosti? Co když se ale ocitnete v jiné zemi nebo snad dokonce na jiném kontinentu?

Pojďme se podívat kolem světa na nejstrašidelnější železniční tratě, které vám zaručeně zvednou adrenalin v krvi.

Horská železnice, Indie

Indie je snad celosvětově známá svými velmi nebezpečnými silnicemi a ani železnice na tom není o moc lépe. Vlaky na tratích protínající Himaláje musí zdolat mosty, řeky, lesy a tunely. Na tom by samozřejmě nebylo nic moc děsivého, pokud by železnice nebyla původní, protnutí hor nepřipomínalo tunel pouze tvarem a Indie se bezpečností dopravy neřadila ke světové špičce s největší úmrtností.

Vlak v oblacích, Argentina

Toužíte se projet v oblacích? Pak se vydejte na výlet do Argentiny. Čeká tam na vás trať z roku 1932, která zároveň zaujímá třetí místo v žebříčku nejvyšších tratí na světě. Železnice měří 270 mil, což zabere přibližně 16 hodin jízdy, během které na pasažéry čeká 29 mostů a 21 tunelů.

Argo Gede, Indonésie

Projíždět vlakem krásné hory a z výšky pozorovat úchvatná údolí a mohutné říční toky sice zní romanticky. Vybudovat železnici na takovém místě ale není rozhodně nic jednoduchého. V Indonésii se takovou trať podařilo úspěšně dokončit, avšak bohužel není divu, že v roce 2002 jedna ze souprav vykolejila a spadla z mostu dolů.

Georgetown Loop, USA

Tato 7200 metrů dlouhá úzkokolejná železnice vedoucí úzkým kaňonem byla dokončena roku 1884. Pasažéři vlakem překonávají převýšení 195 metrů a jejich srdce se rozbuší při přejezdu mostu Devil´s Gate stojícím na 29 metrů vysokých pilířích.

Železnice smrti, Thajsko

Z Bangkoku do Myanmaru vlakem? Proč ne. Je to pouhých 258 mil adrenalinu stoupajícího v krvi cestujících při překonávání mnoha vratkých dřevěných mostů. Trať získala přízvisko Železnice smrti, protože si její výstavba vyžádala přes 100.000 lidských životů.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

5 nejstrašidelnějších železnic na světe. Která si vzala 100 000 životů?