Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

5 nejvíce nenáviděných měst světa. Podívejte se, kam se turisté nechtějí vracet

Redakce

Redakce

6. 11. 2012

Jen málokteré město se zavděčí každému. I světově proslulé metropole jako Paříž nebo Los Angeles mají své mouchy. Cestovatelský portál Cnngo zkoumal, která místa cestovatelé nejvíce nenávidí.

Portál Cnngo.com sledoval nejrůznější cestovatelská fóra a sbíral stížnosti na mnohé světové metropole. Výsledky pravděpodobně málokoho překvapí. Znečištěné ovzduší, přelidnění či vysoká kriminalita rozhodně nejsou žádanými turistickými lákadly.

1. Káhira, Egypt

Znečištěný vzduch, dopravní chaos, přelidnění a politické nepokoje jsou asi první pojmy, které si člověk vybaví ve spojení s egyptským hlavním městem. Podle Světové zdravotnické organizace zde nadýcháte za jeden den tolik zplodin, jako byste vykouřili balíček cigaret.

Ačkoliv je tato více než osmimilionová metropole domovem největších starověkých divů světa a má bohatou historii, je současná a  těžko předvídatelná politická situace důležitým kritériem, zda do města zavítat.

2. Nové Dillí, Indie

Hlavní město Indie je nepopulární hlavně proto, že se místní snaží turisty oškubat, jak to jen jde. Taxikáři a řidiči rikš, kteří za přemrštěné ceny bezcílně vozí turisty dlouhé hodiny po městě, patří k těm nejznámějším. Mezi oblíbené triky patří také předražené lístky na nejrůznější druhy dopravy a drahé ubytování v mizerných hotelích.

Podle cestovatelů je prakticky nemožné navštívit toto město, aniž by člověk alespoň jednou nenaletěl.

3. Los Angeles, USA

Druhé největší město Spojených států naprosto postrádá jakékoliv centrum. Metropolitní oblast tvoří přes 80 různě velkých měst, která jsou propojena mnoha kilometry dálnic. Znečištěný vzduch, častá zemětřesení a horké počasí rozhodně nedělají z hlavního města filmového průmyslu ideální místo pro dovolenou.

FOTO: Eiffelova vez

Mnoho turistů může být otráveno dlouhými frontami na výtah u Eiffelovy věže. Foto: Eva Chytková, Jenprocestovatele.cz

Ani přítomnost hollywoodských filmových studií cestovatele v jejich názoru na Los Angeles neobměkčila. Většinou se shodují v tom, že celý Hollywood je jedna velká turistická past.

4. Paříž, Francie

Paříž lze buď milovat nebo nenávidět. Jedině tak se dá vysvětlit fakt, že se může současně objevit i v žebříčku nejoblíbenějších měst. Generace básníků stvořily v našich hlavách obraz Paříže jako města romantiky, kultury a skvělého jídla.

Současná Paříž ale vypadá trochu jinak. Obligátní návštěva Eiffelovy věže se může kvůli čekání na výtah k vršku protáhnout i na několik hodin. Ani slavné pařížské katakomby nejsou tak zajímavé. Podle turistů je to prostě jen velké množství místností plných kostí.

5. Tijuana, Mexiko

Tijuana leží na severu země v blízkosti americko-mexických hranic, a proto se jí přezdívá Brána do Mexika. Z amerického San Diega se lze do města dostat během pouhých dvaceti minut. To z něj, v kombinaci s alkoholem dostupným i pro mladé a lékárnami plnými léků bez nutnosti předpisu, činí oblíbenou turistickou destinaci.

Jenže právě díky blízkosti USA v Tijuaně kvete obchod s drogami a násilí ze strany kartelů je na denním pořádku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejvíce nenáviděných měst světa. Podívejte se, kam se turisté nechtějí vracet