×
JenProCestovatele

5 tipů, jak vybrat vhodnou trekovou obuv

Jak vybrat trekovou obuv

Sháníte obuv na procházky, výlety nebo horské túry? Víme, jak postupovat při výběru tak, abyste našli ty správné boty.

1. Dbejte na terén, roční období i počasí

Pokud potřebujete novou outdoorovou obuv, zohledněte zejména terén, roční období, povětrnostní podmínky a potřeby svých nohou. Na dlouhé túry se vám budou hodit kvalitní pohorky. Letní výlety zvládnete nejlépe v nízkých a lehkých trekových botách. K výšlapu do hor se vybavte pevnými a zateplenými horolezeckými botami.

2. Zvolte správnou výšku bot

Vhodná výška obuvi závisí hlavně na teplotě a náročnosti terénu. Jestliže se vydáte na výlet po dobře udržovaných cestách, budou vám stačit nižší boty. V létě využijete trekové sandály, během jara a teplejšího podzimu se vám budou hodit nízké trekové boty. Do náročnějších terénů a do vyšších nadmořských výšek se vybavte vyššími botami, které udrží váš kotník zpevněný a ochrání vaše nohy před chladem, větrem a vlhkostí.

3. Vyberte vhodný materiál

Výběr materiálu záleží na terénu, do kterého se chcete vydat. Nenáročné výlety na rovinatějších cestách zvládnete v lehkých prodyšných textilních materiálech. Do náročných terénů si raději pořiďte kožené boty, které odolají nepříjemným povětrnostním vlivům i mechanickému poškození a nenechají vás na holičkách.

4. Nezapomeňte na podrážku

Do náročnějších podmínek volte outdoorovou obuv s tvrdší podrážkou. Jestliže se chystáte na chůzi po sněhu a ledu, vybírejte boty s tvrdou podrážkou a drážkami k uchycení maček. Pro snadné a krátké procházky bohatě stačí lehké boty s měkkou podrážkou.

5. Nechte si poradit

Velkým pomocníkem vám bude skvěle zpracovaný Průvodce trekovou obuví na stránkách eobuv.cz. Součástí průvodce je nejen ideální postup výběru, ale také slovníček materiálů a technologií využívaných při výrobě trekové obuvi.

Kde se vám budou trekové boty hodit?

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko najdete u hranic s Německem. Nadchne vás nádhernou krajinou, krásnými výhledy a členitým terénem. Při procházení Českého Švýcarska vás čekají pískovcové masivy a vysoké skalní stěny. Proto se vybavte pevnými outdoorovými botami s tvrdší podrážkou.

Krkonoše

Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Čech jsou Krkonoše. Na vrcholy hor naráží chladné a vlhké vzdušné proudy vedoucí od Atlantského oceánu. Proto zde můžete čekat vydatnější srážky a náhlé změny počasí. Na výlet do Krkonoš si vezměte pevné outdoorové boty, nejlépe vyšší pohorky a nezapomeňte ani na další potřebné vybavení.

Český ráj

Nepatříte mezi milovníky hor nebo cestujete s dětmi? Pak si nenechte ujít prostředí Českého ráje s desítkami zámků, hradů a pozoruhodných zřícenin. Nádherná krajina vám zaručí nezapomenutelné zážitky. Pokud se na výlet chystáte v teplejších měsících, pohorky můžete kildně nechat doma. Stačit vám budou lehké a prodyšné nižší boty. Dbejte ale na kvalitu materiálu a dobré zpracování.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*