Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

5 tipů, jak vybrat vhodnou trekovou obuv

Sháníte obuv na procházky, výlety nebo horské túry? Víme, jak postupovat při výběru tak, abyste našli ty správné boty.

1. Dbejte na terén, roční období i počasí

Pokud potřebujete novou outdoorovou obuv, zohledněte zejména terén, roční období, povětrnostní podmínky a potřeby svých nohou. Na dlouhé túry se vám budou hodit kvalitní pohorky. Letní výlety zvládnete nejlépe v nízkých a lehkých trekových botách. K výšlapu do hor se vybavte pevnými a zateplenými horolezeckými botami.

2. Zvolte správnou výšku bot

Vhodná výška obuvi závisí hlavně na teplotě a náročnosti terénu. Jestliže se vydáte na výlet po dobře udržovaných cestách, budou vám stačit nižší boty. V létě využijete trekové sandály, během jara a teplejšího podzimu se vám budou hodit nízké trekové boty. Do náročnějších terénů a do vyšších nadmořských výšek se vybavte vyššími botami, které udrží váš kotník zpevněný a ochrání vaše nohy před chladem, větrem a vlhkostí.

3. Vyberte vhodný materiál

Výběr materiálu záleží na terénu, do kterého se chcete vydat. Nenáročné výlety na rovinatějších cestách zvládnete v lehkých prodyšných textilních materiálech. Do náročných terénů si raději pořiďte kožené boty, které odolají nepříjemným povětrnostním vlivům i mechanickému poškození a nenechají vás na holičkách.

4. Nezapomeňte na podrážku

Do náročnějších podmínek volte outdoorovou obuv s tvrdší podrážkou. Jestliže se chystáte na chůzi po sněhu a ledu, vybírejte boty s tvrdou podrážkou a drážkami k uchycení maček. Pro snadné a krátké procházky bohatě stačí lehké boty s měkkou podrážkou.

5. Nechte si poradit

Velkým pomocníkem vám bude skvěle zpracovaný Průvodce trekovou obuví na stránkách eobuv.cz. Součástí průvodce je nejen ideální postup výběru, ale také slovníček materiálů a technologií využívaných při výrobě trekové obuvi.

Kde se vám budou trekové boty hodit?

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko najdete u hranic s Německem. Nadchne vás nádhernou krajinou, krásnými výhledy a členitým terénem. Při procházení Českého Švýcarska vás čekají pískovcové masivy a vysoké skalní stěny. Proto se vybavte pevnými outdoorovými botami s tvrdší podrážkou.

Krkonoše

Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Čech jsou Krkonoše. Na vrcholy hor naráží chladné a vlhké vzdušné proudy vedoucí od Atlantského oceánu. Proto zde můžete čekat vydatnější srážky a náhlé změny počasí. Na výlet do Krkonoš si vezměte pevné outdoorové boty, nejlépe vyšší pohorky a nezapomeňte ani na další potřebné vybavení.

Český ráj

Nepatříte mezi milovníky hor nebo cestujete s dětmi? Pak si nenechte ujít prostředí Českého ráje s desítkami zámků, hradů a pozoruhodných zřícenin. Nádherná krajina vám zaručí nezapomenutelné zážitky. Pokud se na výlet chystáte v teplejších měsících, pohorky můžete kildně nechat doma. Stačit vám budou lehké a prodyšné nižší boty. Dbejte ale na kvalitu materiálu a dobré zpracování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů, jak vybrat vhodnou trekovou obuv