Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

5 typů mužů, se kterými bude dovolená peklo

Redakce

Redakce

11. 7. 2014

Říká se, že dovolená bývá ve vztahu náročnou zkouškou. Nedivíme se, mnozí při ní odhalí své pravé či horší já, které je v každodenním shonu tak trochu skryto. Našli jsme pět nejhorších způsobů, jak se může na cestách projevit i jindy celkem pohodový muž.

Památkář, Autorské právo: olgacov / 123RF Reklamní fotografie

Památkář, Autorské právo: olgacov / 123RF Reklamní fotografie

Prudič

„To moře je moc teplý, tady mají hnusné pivo, na té posteli se nevyspím, no to jsem mohl zůstat doma…“

Tyto věty jsou typické pro nejednoho prudiče. Nic mu není dost dobré a všude jinde by to bylo určitě lepší. Bránit se takovému člověku slovně je v podobných případech hodně psychicky náročné, a proto je nejlepší ho v těchto chvílích ignorovat. Zkrátka si užívejte a nechte ho brblat, možná ho to přestane po nějaké době bavit, když nebude mít věrného posluchače. Jeho stížnosti pak vyšumí do ztracena a bude klid.

Skrblík

„Napeč s sebou řízky, a taky kup plechovkové pivo, přeci tam nebudeme zbytečně utrácet… „

Skrblík se často odhalí už před odjezdem, ale přesto může být ještě hůř. Okolo všech památek a atrakcí budete jen mlsně procházet, vždyť vstup je tak drahý. Zapomněla jste si doma žabky nebo sluneční brýle? No to si je rozhodně tady nebudete kupovat! V případě, že máte se skrblíkem oddělenou kasu, je to jednoduché, na nic se ho neptejte a vstup do aquaparku si zaplaťte, brýle a drahý časopis na čtení si kupte. Jestliže však sedí na penězích jako žába na prameni, z dovolené pravděpodobně tentokrát mnoho mít nebudete.

Památkář

Láska k historii je krásná věc a návštěvy různých kulturních památek k dovolené jistě patří. Památkář je ovšem do všech hradů, zámků a tvrzí tak zažraný, že nevynechá v okolí jedinou příležitost. I ve třicetistupňových vedrech vás místo k vodě potáhne na jakousi zříceninu, která snad už ani nemá jméno.

Zatímco ostatní vyrazí na výlet na kolech, do letního kina či jen tak na zmrzlinu, vy budete celý týden drkotat zuby v podhradních hladomornách a poslouchat vyprávění o neznámém šlechtici, který tu byl vězněn. Pokud s památkářem jeho vášeň nesdílíte, jednoduše se od něj trhněte a udělejte si vlastní program. Však on to bez vás zvládne a vy bez něj jistě také.

Lenochod

„To je dááááálka, kdy už tam budeme a nemůžeme tam zajet autem?…“

Lenochod vám v mnohém může připomínat malé dítě. Všechno je pro něj daleko a nejraději by se nehnul z lehátka. K tomu se může navíc přidat i to, že se bude chtít nechat od vás obskakovat. Místo abyste mu však nosila pití až pod nos, se dostatečně vzdalte. Jedině tak budete mít klid, protože bude líný si pro vás dojít.

Na večerní vycházku se vydejte klidně sama, lenochod možná začne žárlit a přestane fňukat. Je ale možné, že mu bude vyhovovat například dovolená na kolech, známe z našeho okolí nemálo mužů, kteří jsou při jakémkoli sportu ochotni vypustit duši, ale chůze je zkrátka zmáhá.

Potížista

Tento druh je něco jako prudič, ovšem svoji pozornost obrací vůči všem poskytovaným službám, z nichž mu ani jedna nevyhovuje. Nestěžuje si tedy jen vám, ale svoji nespokojenost dává všude hlasitě najevo. Číšníci, delegáti, recepční a další lidé, kteří se o vás na dovolené starají, mají z potížistů hrůzu. U nich se totiž nejedná o oprávněnou kritiku nekvalitní péče, ale o hledání much na všem, kde je to jen možné.

Od potížisty je nejlepší se distancovat, stěžuje si on, ne vy. Pokud tedy není v právu a opět vynadal servírce za donesené jídlo, vy jí klidně za sebe poděkujte.

Jestliže se váš partner projevil některým z uvedených způsobů poprvé, je otázka, co s tím dále. Kvůli jedné cestě ho přeci hned neopustíte, když v běžném životě vám to klape. Řešením jsou pak jedině kompromisy a v krajním případě oddělené dovolené. Někdy to není vůbec na škodu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 typů mužů, se kterými bude dovolená peklo