Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

5 způsobů, jak procestovat svět zadarmo

Máte obrovskou chuť cestovat, ale nevíte, kde na to vzít? Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám umožní cestovat prakticky zadarmo. Pozor, některé jsou pro otrlejší povahy!

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

1. Vyměňte si s někým domovy

Pokud jste viděli film s Cameron Diaz Holiday, už asi tušíte, o co se tu jedná. Toto je rada, pro ty odvážnější z vás. Zkuste se s nějakým cizincem seznámit, třeba na internetu, a pak se domluvit na výměně domovů. On bude chvíli bydlet u vás a vy zase u něj. Vyžaduje to ale opravdu vzájemnou důvěru. Nemusí se však vždy jednat o někoho úplně cizího. Máte-li známé, kteří žijí v cizině nebo odtud pochází, máte velkou část důvěry vyřešenou!

2. Jeďte pracovat jako dobrovolník

V dnešní době můžete vybírat z celé řady dobrovolnických programů. Jak to funguje? Stačí umět se alespoň trochu domluvit cizím jazykem, spojit se s nějakou dobrovolnickou organizací, zajistit formality a můžete jet na určitou dobu pracovat do cizí země (např. na farmu, pomáhat při výstavbě či se účastnit i administrativní práce). V takových případech si hradíte jen cestu, na místě máte ubytování a stravu zdarma. Vlastně ji máte za práci, kterou na místě odvedete. Další výhodou je možnost si procvičit cizí jazyk a najít si nové přátele z celého světa.

3. Najděte si práci, kde cestování bude vaší pracovní náplní

Existuje celá řada profesí, u kterých je cestování přímo vaše práce, nebo alespoň nutnost, kterou vám uhradí zaměstnavatel. Můžete se tak stát třeba průvodcem, delegátem, letuškou, či mít práci, kde budete často jezdit na služební cesty.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

4. Stopujte

Ano, i stopování je forma cestování zadarmo a opět je výhodou možnost seznámení se se zajímavými lidmi. Nevýhodou je, že občas se pěkně načekáte. Nezapomínejte ale na bezpečnost. Tuto formu doporučujeme spíše mužům.

5. Studujete? Využívejte stáže

Bohužel i tolik let po revoluci není využívání zahraničních stáží mezi českými studenty zakořeněno, a i to je skvělý důvod, proč absolvování stáží může být velmi snadná záležitost. Studovat můžete i jazyky, a pokud budete hodně šikovní, nemusíte ani zmeškat rok. Zkoušky si zkuste absolvovat v cizině.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 způsobů, jak procestovat svět zadarmo