Menu
JenProCestovatele
Rusko

7 méně známých míst, která navštívit v Moskvě

Petr Vondrlík

Petr Vondrlík

3. 2. 2020

Máte za sebou Rudé náměstí, kávu na Arbatu, Treťjakovskou galerii, Kreml jste už taky prošli a přemýšlíte co dál. Inspirujte se tipy na méně tradiční, ale o to zajímavější místa, která nesmíte při návštěvě Moskvy minout.

Bunkr-42

Rudé hvězdy, průvodci v sovětských uniformách, portréty Stalina. 65 metrů pod povrchem země, v samém srdci Moskvy, se nachází protiatomový bunkr, který ve své době patřil k nejtajnějším místům Moskvy. Zaměstnanci se dokonce do práce sváželi na korbách náklaďáků, ze kterých nebylo vidět ven. Dnes bunkr slouží jako muzeum studené války z ruského úhlu pohledu. Muzeum se nachází nedaleko stanice metra Taganskaja.

Metro

Snad každý návštěvník využije moskevské metro alespoň jedenkrát. Byla by však škoda  nestrávit v tomto podzemních dopravním systému víc času a nevydat se za těmi nejlepšími skvosty, které stanice nabízí. Ve stanicích jako Komsomolskaja, Ploščaď Revoljucii nebo Kyjevskaja si budete připadat, jako byste právě vstoupili do světoznámé galerie..

Muzeum vodky

Alkohol v Rusku je doma stejně jako Bratwurst v Bavorsku.Proto není divu, že v hlavním městě najdete také muzeum vodky. Expozice mapuje její více než 500-letou historii, proces výroby a také se dozvíte, jaké ingredience je potřeba použít. Zjistíte tu, jak se správně vodka pije a také jaké jsou nejoblíbenější druhy vodky. Muzeum se nachází na okraji Moskvy ve čtvrti Izmajlovo.

Technická muzea

Technické muzeum v Moskvě

Pokud jste víc na techniku než na umění, i vám má Moskva co nabídnout. V nově rekonstruovaném Muzeu kosmonautiky si můžete prohlédnout části sovětských i ruských vesmírných lodí, makety raketoplánů, osobní věci astronautů, interiér vesmírné vesnice a mnoho dalších zajímavostí.  

V expozici moskevského železničního muzea, která zabírá plochu více než 5 fotbalových hřišť, naleznete 44 multimediálních instalací a přes stovku lokomotiv. Od těch nejstarších parních, až po moderní elektrické, které ještě do nedávna brázdily Transsibiřskou magistrálu.

Čínská čajovna Perlov

Máte rádi čaj? V tom případě z budete v sedmém nebi. Přes tisíc druhů čajů na jednom místě. Čajovna vznikla v roce 1893 a od té doby platilo, že když se jde na nejlepší čaj v Moskvě, tak jedině sem. Již při příchodu zaujme bohatě zdobená fasáda s čínskými prvky. Čajovnu najdete u stanice metra Čistije prudy.

Sandunovskaja banja

Monumentální architektura a design těchto historických lázní jsou místem, kde se budete cítit jako rozmařilý car v paláci. Lázně byly založené v roce 1808 a jsou tak nejstarší v celé Moskvě. Nechte se hýčkat v prostředí barokních sloupů, římských bazénů a tureckých lázní. Sandunovská banja se nachází nedaleko metra Trubnaja.

Kočičí divadlo

Kočky. Všude samé kočky. Běhají po sále i na pódiu. Napočítáte jich přes sto. Hlavní představení je založené na akrobatických i kouzelnických číslech, v jejichž hlavní roli působí právě kočky. Před více než 30 lety založil divadlo bývalý herec a klaun, který jej vede se svými syny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 méně známých míst, která navštívit v Moskvě