Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

7 nejlepších českých lázní. Kam za relaxací a léčbou pohybového ústrojí?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

11. 3. 2020

Česká republika patří spolu s Maďarskem k lázeňským velmocím střední Evropy. Lázně zde nenajdete jen v Karlových Varech, ale takřka po celé zemi. Kam tedy vyrazit za odpočinkem a léčbou pohybového ústrojí? Přinášíme vám přehled nejlepších českých lázní.

1. Konstantinovy lázně

Konstantinovy lázně se nacházejí ve stejnojmenném městečku nedaleko Plzně. Jejich zvláštností je, že zdejší minerální voda má nejvyšší obsah kysličníku uhličitého v České republice, což z nich činí nejlepší lázně pro léčbu pohybového a oběhového ústrojí. Okolní lesnatá oblast s mimořádně čistým ovzduším je ideální pro pěší turistiku, můžete odsud vyrazit také na výlet do historického města Stříbro či na renesanční zámek Bezdružice.

2. Třeboň

Malebnou jihočeskou krajinou se pokocháte, pokud se vydáte do třeboňských lázní, kde je hlavním léčivým zdrojem slatina. Ve městě pak můžete kromě historického centra navštívit renesanční zámek, pivovar Regent či proslulý rybník Svět. Nezapomeňte také ochutnat vybrané pochoutky z místního chovu ryb.

3. Kynžvart

Takřka jediné české lázně, které se specializují na děti a dorost, najdete západočeském městečku Kynžvart, schované mezi porosty Slavkovského lesa. K léčbě nemocí oběhového, trávicího či dýchacího ústrojí, ale i kožních problémů či onkologických onemocnění se zde používají přírodní minerální prameny. V kombinaci s podhorským klimatem s minimem škodlivin v ovzduší a nádhernou okolní přírodou poskytují lázně Kynžvart nejen dětským pacientům ideální podmínky pro rekonvalescenci.

Tip: Při rehabilitaci kolene po úrazu může pomoci motodlaha. Hledejte lázně, které tuto službu nabízí!

4. Darkov

Lázně Darkov jsou rozlehlým komplexem, který má své léčebné areály hned na dvou místech v Karviné. Léčení je zde velmi úspěšné zejména díky jedinečnému zdroji jodobromové solanky. Specializují se zde na léčbu pohybového ústrojí, zejména po aplikaci kloubních náhrad, dále pak na gynekologická onemocnění, nemoci nervového a oběhového ústrojí a kožní onemocnění, včetně stavů po popáleninách.

5. Libverda

Do městečka Libverda, přesněji do zdejšího stejnojmenného lázeňského komplexu, se lidé vypravují za pověstnou tzv. Boží vodou – přírodní minerální vodou hydrogenuhličitanového typu. Lázně Libverda vás nadchnou rovněž svou mimořádnou krásou – bývaly totiž jedním rezidenčních sídel šlechtického rodu Clam-Gallasů. Kromě procházek po krajině Jizerských hor si můžete také zasportovat přímo v areálu, kde je k dispozici minigolf, tenisové kurty i fitness centrum.

6. Klimkovice

I v moderním lázeňském areálu Klimkovice si stejně jako v Darkově můžete užít jodobromových koupelí ze solanky, která mi mimořádné účinky na lidský organismus. Tyto lázně si nemohou vynachválit pacienti s problémy pohybového ústrojí, cévního systému i s neurologickými a gynekologickými potížemi. V samotném areálů je mnoho možností sportovního vyžití a wellness procedur, ale i bohatý kulturní program.

7. Bohdaneč

V lázních Bohdaneč nedaleko Pardubic probíhá léčba slatinou, avšak unikátní metodou – prostřednictvím luxusních zábalových van. Dalším léčivým zdrojem je zde ryzí minerální voda alkalická kyselka. Lázně Bohdaneč jsou ideální jak pro klidný odpočinek v páru, ale díky vybavení sálem a salónky pro firemní akce či konference.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Právě čtete

7 nejlepších českých lázní. Kam za relaxací a léčbou pohybového ústrojí?