Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

9 věcí, které najdete v novém zábavním parku Harryho Pottera. Pobavte se v Bradavicích

Adéla Lišková

Adéla Lišková

15. 4. 2016

Kouzelnickou knižní edici od J. K. Rowlingové už umíte i pozpátku, ale stále Harryho Pottera nemáte dost? Potom vyrazte do Universal Studios Hollywood v Los Angeles, kde otevřeli jeho zábavní park. Co byste o něm měli vědět?

zabavni-park-harryho-pottera-usa

Autor: David Sprague/Universal Studios Hollywood

1. Sníh je VŠUDE

Jakmile vstoupíte do parku, zapomenete, že se nacházíte ve slunné Kalifornii, kde všichni nosí kraťasy a topy. Z Prasinek zahalených sněhem a pokrytých rampouchy vám bude běhat mráz po zádech. Kabát ale nechte doma, stále je to Kalifornie.

2. Dopis pro kouzelníka

Který fanoušek Harryho Pottera nesní o tom, že dostane podobný dopis jako jeho hrdina? Udělejte někomu radost tím, že mu pošlete psaní přímo s razítkem z Prasinek. Anebo sobě. Zdejší pošta opravdu funguje.

3. U tří košťat

Ve správném zábavním parku nesmí chybět pořádná hospoda. Ta zdejší nese název The Three Broomsticks a budete se v ní cítit jako v pravé anglické krčmě. Útulná zákoutí, dlouhé stoly a středověké lustry – kde jinde si lépe pochutnat na tradičních britských pokrmech?

4. Staňte se kouzelníkem

Od návštěvy městečka Harryho Pottera je kouzelníkem každý. Nelze ho totiž opustit, aniž byste si ve Ollivanders Wand Shop nekoupili vlastní kouzelnickou hůlku. Krámek je jimi doslova nacpaný a na výběr je 36 druhů.

5. Medový ráj

Dalším kouzelným obchodem Honeydukes neboli Medový ráj. Krámek z cukrovinkami je hotovou pastvou pro oči. Sliny se vám zde budou sbíhat třeba na čokoládové žáby či magickou dobrotu Fizzing Whizzbees.

6. Zakázaná jízda

Pokud zábavní park Harryho Pottera navštívíte, určitě se nezapomeňte vydat na Zakázanou jízdu. Tato fenomenální atrakce vás provede celým příběhem mladého kouzelníka a díky 3D brýlím si budete připadat, jako byste jej zažívali s ním.

7. Bradavice nezklamou

Bradavice vypadají stejně kouzelně jako ve filmu. Vrcholem podívané je samozřejmě majestátní hrad s několikastupňovou strukturou, který se vznáší nad parkem. Jeho návštěvníci se na chodbách potkají třeba s moudrým kloboukem.

8. Máslový ležák

Ano, opravdu ho tu mají. Tajný recept vám ovšem nikdo neprozradí. Podle návštěvníků nicméně chutná jako čokoládovo-karamelový koktejl. A také je příšerně sladký.

9. Pozor na sovy

Stejně jako v Bradavicích zde zámek hlídají sovy. Až se kouknete nahoru, nelekněte se jejich nebezpečných pohledů. Efekt je až hrozivě reálný, a to doslova.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 věcí, které najdete v novém zábavním parku Harryho Pottera. Pobavte se v Bradavicích