Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Aerolinka Southwest Airlines zachránila zvířecí mazlíčky bez domova po hurikánu Harvey

Redakce

Redakce

17. 11. 2017

Desítky mazlíčků zůstalo kvůli hurikánu Harvey bez střechy nad hlavou. Naštěstí existuje aerolinka, která má srdce na správném místě.

Přeplněné útulky nemohly přijmout další zvířata

Hurikán Harvey napáchal mnoho škod, který se dotkl nejen lidských životů a hmotného majetku. Své si zažili i domácí mazlíčci, kteří zůstali uvězněni ve zdevastovaných domovech svých páníčků. Letecká společnost Southwest Airlines má srdce na pravém místě. Během hurikánu Harvey společnost ani chvíli neváhala a stala se součástí záchranných akcí.

Zachráněnými se však nestali lidé, jak by si leckdo mohl myslet. Společnost se zasloužila o záchranu desítek domácích mazlíčků, jejichž domovy byly hurikánem nenávratně zničeny. Protože ale kapacita texaského útulku nestačila, bylo třeba pro zachráněné domácí mazlíčky najít jiný dočasný domov. Southwest Airlines neváhala a „přistavila“ několik letadel a společně s týmem zvířecích záchranářů zajistila bezpečné přemístění mazlíčků z Texasu do útulku Helen Woodward Animal Center v San Diegu.

Do záchranné akce se zapojili také dobrovolníci

Pomoc zaměstnanců této letecké společnosti spočívala především v umisťování mazlíčků do prostor letadel. Zvířata tak nezůstala bez střechy nad hlavou a přeplněné domácí útulky nemusely mít obavy o jejich osud. Zaměstnanci letecké společnosti ale nebyli na záchranu sami. Do záchranné akce se zapojili i další odvážní dobrovolníci z širokého okolí, kteří přenášeli zvířata do letadel.

Southwest Airlines zachránila zvířata po hurikánu Harvey

Tím ale jejich pomoc nekončila. Dobrovolníci současně pomáhali vnitřní prostory letadla přizpůsobit potřebám zvířat, aby se během přeletu cítila v bezpečí. Díky nezištné pomoci Southwest Airlines a dobrovolníků tak přežily desítky zvířat, která získala šanci na nový domov a také na shledání s původními majiteli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Aerolinka Southwest Airlines zachránila zvířecí mazlíčky bez domova po hurikánu Harvey