Menu
JenProCestovatele
Bulharsko

Bulharsko aneb skvělá dovolená na dosah ruky

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 11. 2021

Toužíte po nezapomenutelné dovolené plné výletů a krásných míst? Jste milovníkem přírody a zajímavých historických památek? Rádi byste se vykoupali v moři a chytli trochu bronzu na pláži? Pojeďte na dovolenou s CK Blue Style!

Skvělou zprávou je, že nemusíte nikam daleko a ani vás to nebude stát moc. Vypravit se totiž můžete do Bulharska, krásné země Balkánského poloostrova. Let netrvá příliš dlouho, jsou tu nádherné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, rozmanitá příroda, města s romantickými historickými centry a spoustou památek, skvělá kuchyně a mnoho dalšího. A to vše za velmi příjemné ceny.

Bulharsko

Během vaší dovolené by vám rozhodně neměly uniknout již zmíněné okouzlující písčité pláže. Najdete zde jak široké a táhlé pláže, tak opuštěné malé romantické plážičky, kde vás nebude nikdo rušit. Výhodou je, že Černé moře zůstává teplé až do konce října. Mezi dvě nejznámější letoviska patří Slunečné pobřeží a Zlaté písky.

Bulharsko

Nedaleko druhého ze zmíněných letovisek se nachází skalní klášter Aladža založený v 5. století. V prostorných místnostech vytesaných ve skále sídlí muzeum s výstavou předmětů, fotografií, modelů a nákresů původní podoby kláštera. Další výstavu spojenou s tímto místem můžete shlédnout v Přírodovědném muzeu ve Varně.

Varna je třetím největším městem v Bulharsku. Nachází se zde pěkná městská pláž, konají se zde různé festivaly, koncerty, divadelní představení a i po setmění město nabízí pestrý noční život. Velkou atrakcí je také palác Evksinograd se svými rozsáhlými zahradami, vinicemi, botanickou zahradou a luxusním plážovým areálem, který leží mezi Varnou a Zlatými písky. Asi 18 kilometrů od Varny se nachází další zajímavost – Pobiti Kamani neboli Kamenný les tvořený vápencovými sloupy nejrůznějších tvarů a velikostí.

Bulharsko

Mezi další krásná města patří Sofie, Burgas, malebný Sozopol, lázeňské městečko Devin a romantický a starobylý Nesebar zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Historickým symbolem Bulharska je Veliko Tarnovo, bývalé hlavní město, tyčící se terasovitě na vápencových skalách nad řekou Jantrou. Z dalších zajímavostí lze zmínit například římské vykopávky v Plodivu nebo starobylé thrácké hrobky v Kazanlaku.

Milovníci přírody a dobrodružné povahy by si neměli nechat ujít vysokohorské túry a návštěvu alespoň jednoho z krásných národních parků. Mnoho přírodní krás můžete objevovat i jako cykloturisté. Velká část povrchu země je hornatá a jihozápad vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, Pirin a Rodopy. Nejvyšší horou Bulharska je 2925 metrů vysoká Musala v pohoří Rila, kde se nachází i okouzlující Rilský klášter. Z přírodních zajímavostí za zmínku nepochybně stojí Údolí růží ležící mezi pohořími Stara Planina a Sredna Gora. Název je odvozen od toho, že se zde pěstují prý nejvoňavější růže z celého Balkánského poloostrova, pravdivost tohoto tvrzení můžete posoudit sami. Podivuhodným místem je také Perperikon, rozlehlé skalní město nacházející se v Rodopech.

Bulharsko

Do Bulharska se zkrátka můžete vypravit jak za krásnými písečnými plážemi, čistým mořem a rozmanitou přírodou, tak za poznáním malebných historických městeček se starými kláštery. Toto je jen malá hrstka nádherných míst, která lze navštívit. Pojeďte na dovolenou s CK Blue Style a zažijte Bulharsko na vlastní kůži!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bulharsko aneb skvělá dovolená na dosah ruky