Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Cesta autem do Vysokých Tater. S našimi tipy ji zvládnete hravě!

Také milujete cestování a s ním spojené poznávání nádherné přírody? Potom se nemusíte nutně orientovat výhradně na naši zemi, ale můžete vyrazit i k našim východním sousedům, a to na Slovensko. Právě zde vás totiž čekají opravdu nádherná místa, která stojí za to poznat.

Autorské právo: primus1 / 123RF Reklamní fotografie

Autorské právo: primus1 / 123RF Reklamní fotografie

Ideální volbou je poté hotel ve Vysokých Tatrách, díky kterému to do okolí těchto majestátních hor nebudete mít nijak daleko. A po každém náročném dni navíc budete vědět, kde složit hlavu a kde dokonale načerpat nové síly na následující den. A věřte, že každý den budete mít program doslova od rána do večera. Tedy pokud milovníci přírody skutečně jste.

Jak přicestovat? Ideálně vlastním autem

Samozřejmě v případě plánování celého několikadenního výletu jistě padnou otázky ohledně volby dopravního prostředku. Jelikož Tatry nejsou nijak daleko, doslova se nabízí možnost vyrazit vlastním autem. To je ale vhodné před jízdou zkontrolovat. Ať už vyrážíte v létě nebo v zimě, mělo by být jednou ze zásad i to, aby byly v pořádku vaše pneumatiky. Pokud o nich máte pochybnosti, vyměňte je.

Tip JenProCestovatele.cz: Kvalitní pneumatiky kupte online, jelikož jedině tak budete mít k dispozici bohatší výběr prověřených značek, a samozřejmě můžete také výraznějším způsobem ušetřit oproti nákupu v pneuservisu.

Zvláště potom v zimním období by mělo být kvalitní obutí naprostou samozřejmostí, jelikož jedině tak dojedete vždy bezpečně do cíle.

Jízda by měla být klidná a pohodlná

Celou cestu si samozřejmě rozvrhněte tak, abyste dodržovali svůj plán a přijeli v tolik, v kolik to máte v plánu. Především v letním období dbejte také na to, aby vám v autě nebylo velké horko a nepříjemně. Pokud nemáte klimatizaci, je nutné se spoléhat výhradně na otevřená okna.

Tip JenProCestovatele.cz: Naštěstí dnes se již nemusíte bát velkého průvanu, jelikož to řeší deflektory. Pokud si je chcete pořídit, potom klikni zde. V principu se jedná o unikátní boční lišty na okna, které zajistí, že uvnitř vozu bude stále příjemně, ale bez velkého průvanu a nepříjemného hluku, který s ním také souvisí.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Cesta autem do Vysokých Tater. S našimi tipy ji zvládnete hravě!