Menu
JenProCestovatele
Výlety Středočeský kraj

Cestování po českých městech. Vydejte se objevovat krásy Středočeského kraje

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 11. 2020

Milujete cestování po naší vlasti a nedokážete si představit život bez pravidelných výletů? Střední Čechy nabízí nespočet krásných měst, která lákají kulturními památkami, malebnými parky i zajímavými atrakcemi. Přinášíme vám tipy na místa, která byste rozhodně neměli při svých cestách opomenout.

Benátky nad Jizerou

Centrum Dolního Pojizeří je součástí městské památkové zóny. V Benátkách nad Jizerou vás uchvátí především nádherné výhledy a řada pamětihodností. Dominantou města je zámek s vinicí ležící na kopečku uprostřed parku. Své kouzlo mají také měšťanské domy s typickým podloubím a sochami, Husovo náměstí s kaplí sv. Rodiny, kostely a Okresní dům.

Pokud si chcete v klidu prohlédnout vše, co zámecký areál nabízí, zajistěte si předem ubytování Benátky nad Jizerou. Získáte tak spoustu času na prohlídku regionálního muzea se zajímavými interaktivními expozicemi, a také muzea hraček s artefakty z celého světa. Jestliže se rozhodnete zdržet více dní, můžete se projít na zříceninu hradu Dražice na severovýchodě města, nebo k nedalekému kostelu sv. Martina se vzácnými gotickými malbami v presbytáři.

Nymburk

Středočeské město ležící na Labi zahrnuje řadu historických památek včetně symbolických cihlových hradeb. Jako první vás při návštěvě Nymburka jistě zaujme gotický cihlový kostel svatého Jiljí na Kostelním náměstí. Původně měl kostel dvě věže, o jednu z nich však po ničivém požáru přišel, a tak dnes zbývající věž stojí sama mimo osu chrámu. Další vzácnou památkou Nymburka je gotická kaple svatého Jana Nepomuckého společně s přistaveným divadlem.

Pokud se vydáte na jihozápad od historického centra města, narazíte na renesanční kostel svatého Jiří a park s novorenesančním evangelickým kostelem. Na centrálním náměstí Přemyslovců jistě nepřehlédnete renesanční radnici s morovým sloupem a Tureckou věž, která dříve plnila funkci městské vodárny.

Poblíž Nymburka se nachází romantický barokní zámek Loučeň s velký anglickým parkem. Toto místo je ideální k romantickým procházkám, rodinným výletům i příjemnému odpočinku. Děti budou mít díky 11 labyrintům a bludištím o zábavu postaráno. Jestliže se rozhodnete využít prohlídku zámku, můžete se těšit na průvodce oděného do dobového kostýmu.

Chcete svoji dovolenou ve středních Čechách spojit s výlety i relaxací? Najděte si ubytování Nymburk a využijte možnost návštěvy místní solné jeskyně, která je tvořená z Himalájské soli, soli z Mrtvého a Černého moře a také soli polských dolů. Tato kombinace dělá divy s horními a dolními dýchacími cestami, kožními chorobami, srdečně-cévními onemocněními, sníženou funkcí štítné žlázy, zažívacími problémy, poruchami imunity i potížemi nervového systému.

Benešov

Město Benešov leží pouhých 30 kilometrů jihovýchodně od Prahy a turistům nabízí hned několik zajímavých míst k prozkoumání. Na vrchu Karlov najdete kostel svatého Mikuláše se samostatnou zděnou zvonicí. Vašemu putování by neměla ujít ani zřícenina klášterního kostela minoritů se zděnou zvonicí, uvnitř které se nachází druhý nejstarší datovaný zvon v Česku z roku 1322. Centrum Benešova láká také na piaristickou kolej, kostel sv. Anny, pivovar Ferdinand a starý židovský hřbitov.

Jestliže chcete prozkoumat i přilehlé okolí města, zarezervujte si ubytování alespoň na víkend. Hotely Benešov i penziony Benešov nabízí nejen přenocování, ale i dobré jídlo a v některých případech relax v bazénu či vířivce. Po zaslouženém odpočinku budete mít spoustu energie k návštěvě zámku Konopiště, který si oblíbil i sám František Ferdinand d´Este. Při prohlídce interiéru můžete obdivovat jeho luxusní pokoje a také sbírku loveckých trofejí. V muzeu pak najdete expozici motorek včetně trofejí závodníků a informací o historickém vývoji. Pokud si ráno přivstanete, stihnete i prohlídku barokního zámku Jemniště, jehož autorem je architekt František Maxmilián Kaňka.

Dovolenou po celé České republice si snadno naplánujete přes hotely a ubytování Hotely.cz.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Cestování po českých městech. Vydejte se objevovat krásy Středočeského kraje