Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Cestování v době koronavirové pandemie

Cestování v době koronavirové pandemie je slušným adrenalinem. V případě letecké dopravy v podstatě do posledních pár dní před odletem nevíte, jestli vás pustí na palubu. Většina aerolinek totiž vyžaduje negativní PCR test ne starší než 72 hodin před nástupem do letadla. Bez kvalitnícho cestovního pojištění o cestě do zahraničí raději vůbec neuvažujte!

Vzhledem k tomu, že se Evropa nachází uprostřed druhé vlny pandemie, možnosti cestování jsou stále velmi omezené. Ministerstvo zahraničí na svých stránkách varuje, že na zahraniční cesty by se lidé měli vydávat jen ve vážných důvodech. Spousta zemí má své hranice pro turisty stále uzavřené (Austrálie, Nový Zéland), popřípadě vstup podmiňuje již zmíněným negativním testem (Spojené arabské emiráty, Itálie, Maledivy, Bahamy, Egypt, Řecko, Španělsko). V jiných zemích po příjezdu či příletu musíte nastoupit různě dlouhou karanténu (Anglie, Německo, Belgie). I přesto stále existují země, které vstup turistů do země nijak neomezují (Albánie, Dominikánská republika, Andorra).

Kam na lyže?

Napjatá je i situace v lyžařských střediscích. Z těch evropských momentálně fungují například švýcarská a rakouská. Ta rakouská navíc jen pro místní. Chystat lyže však mohou už i Italové, pro něž by se střediska měla otevřít 18.ledna. Rozjíždět se začala i slovenská lyžařská sezona, vstup do dvacítky lyžařských středisek je podmíněn negativním testem. Vleky stojí v Německu a ve Francii.

Návrat ze zahraničí

Bezproblémový není ani návrat českých turistů z dovolené. V tomto ohledu se vyplácí sledovat mapu cestovatele. Turisté vracejících se z červeně označených zemí po návratu musí vyplnit příjezdový formulář a o příjezdu absolvovat PCR test, nebo nastoupit dvoutýdenní karanténu. Situace se ale často mění a cestovatelé by měli sledovat stránky Ministerstva zahraničí.

Cestovní pojištění koronavirus

Dobrou zprávou je, že proti rizikům spojených s onemocněním covid 19 se v současné době je už možné pojistit. U vybraných pojišťoven je pojištění léčebných výloh pro případ covid 19 součástí základního rozsahu cestovního pojištění do zahraničí. Uzavřete-li navíc storno pojištění zájezdu, jste kryti i před rizikem nemožnosti zahájení zájezdu kvůli pozitivnímu testu či onemocnění blízké osoby.

Uzavřete cestovní pojištění online

Podmínky se však u jednotlivých pojišťoven mění, proto je dobré využít nějakého srovnávače cestovního pojištění (například Top-Pojisteni.cz, popřípadě si do vyhledávače zadejte pojem cestovní pojištění srovnání), do něhož zadáte základní parametry své cesty v podobě datu odjezdu a příjezdu, cílové destinace a věku cestujících a systém vám nabídne konkrétní nabídky jednotlivých pojišťoven, z nichž si vyberete tu, jež vám bud nejvíce vyhovovat.

Bez uzavřeného cestovního pojištění se do zahraničí raději nevydávejte. Cesta by vás mohla přijít pěkně draho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cestování v době koronavirové pandemie