Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Cestovatelské aplikace pro chytré telefony pomohou v ČR i ve světě

Redakce

Redakce

18. 2. 2012

Pokud vlastníte chytrý telefon, značně si usnadníte cestování po světě i České republice. Aplikace zvládnou rezervovat hotel, let nebo změřit nadmořskou výšku.

FOTO: chytrý telefon

Cestovatelské aplikace nabízí různé možnosti, například i kompas. Foto: Vojta Herout, Jenprocestovatele.cz

Představujeme zajímavé aplikace pro chytré telefony, které usnadní cestování. Všechny zmíněné aplikace a také mnoho dalších lze zdarma stáhnout v Android Marketu nebo Appstoru.

Telefon pomůže s balením zavazadel i rezervacemi

Ještě než vyrazíte na delší cestu, je potřeba zarezervovat si hotel. S aplikacemi HRS Hotel Portal, Rezervace hotelů na Hotels.com nebo Booking.com je to hračka. V nabídce jsou tisíce hotelů po celém světě.

Předtím, než se rozhodnete pro rezervaci, si můžete prohlédnout fotky i hodnocení ostatních hostů. Aplikace každý hotel zobrazí na mapě a pamatují si i vaše oblíbené. U Booking.com není potřeba potvrzení rezervace tisknout. Stačí na recepci hotelu ukázat potvrzení v mobilu.

Zapomnětlivým cestovatelům může přijít vhod aplikace Packing List, která pomůže při balení zavazadel. Ta nabízí tvoření vlastních seznamů i jeden předhotovený, spočítá váhu jednotlivých položek a seřadí obsah kufru do kategorií.

V Česku se hodí SMS jízdenka či přehled čerpacích stanic

Ať už cestujete letadlem, autem nebo lodí, existuje spousta užitečných aplikací pro usnadnění cesty. Mnoho světových leteckých společností vyvinulo vlastní aplikace, přes které si můžete rezervovat letenky, najít letový plán nebo zkontrolovat včasný odlet. Hodit se může například aplikace Skyscanner, která navíc vyhledává i nejlevnější letenky.

Pokud se pohybujete po městě, mohou pomoci aplikace s jízdními řády metra nebo jiné městské dopravy. Stačí v Android Marketu nebo Appstoru vyhledat jméno města, do kterého se chystáte.

Chytrý telefon koupí jízdenku nebo vyhledá jízdní řád. Foto: Marián Luha, TOPZINE.CZ

Chytrý telefon koupí jízdenku nebo vyhledá jízdní řád. Foto: Marián Luha, Jenprocetovatele.CZ

Ve velkých českých a některých slovenských městech si můžete s aplikací SMS Jízdenka koupit jízdenky na MHD. Dostanete také upozornění na konec platnosti jízdenky, a to i bez spuštění aplikace.

Řidičům se může hodit Pumpdroid, aplikace lokalizující nejbližší čerpací stanice. Pumpdroid aktualizuje také ceny paliva a zobrazuje pokuty udělené od ČOI.

Aplikace slouží jako pomocníci na cestách

Při cestách po cizích zemích se vyplatí aplikace k přepočítávání měn, například Currency od Currency App. Ta obsahuje aktuální směnné kurzy více než 180 zemí.

Pěší turisté zase ocení GPS výškoměr od mnbroid, která podle aktuální pozice určí, v jaké výšce nad mořem se nacházíte.

Ne všichni cestovatelé využívají mobilní internet i v zahraničí. Ti využijí Wifi Finder od JiWire, která vyhledává placené i neplacené sítě v téměř 150 zemích světa. Aplikace funguje offline na telefonech i tabletech a třídí vyhledané sítě podle lokací, například sítě v hotelech, kavárnách.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cestovatelské aplikace pro chytré telefony pomohou v ČR i ve světě