Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

Chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou? Poznávací zájezd na Kubu vám to splní

Komerční sdělení

Komerční sdělení

17. 11. 2017

Kolem vás se rozléhají nekonečné pláže s jemným bílým pískem, který příjemně hřeje do chodidel. Vedle vás se tyčí vysoké zelené palmy a nezaměnitelné skalní útvary. Celý den můžete nerušeně odpočívat na lehátku se slunečními brýlemi na očích a osvěžujícím mojitem v ruce. Kuba toho ale nabízí ještě mnohem více. Procestujte zemi Che Guevary a užijte si svou vysněnou dovolenou v karibském ráji!

Poznávací zájezd na Kubu – co musíte vidět:

Pláže

Kuba je známá především luxusními plážemi. Nejznámější středisko Varadero ukrývá tu nejkrásnější kubánskou pláž, nabízí průzračnou vodu a jemný písek. Další úžasné pláže najdete poblíž Havany, blízko Playa Girón a také na jižním pobřeží, kde vás čeká záliv plný růžových plameňáků. Na kolonádě Malecón v srdci Havany to v noci opravdu žije. Proto nezapomeňte navštívit některý z místních barů, zatančit si vášnivou salsu a ochutnat pravý karibský rum.

Tabáková plantáže a vápencové útvary

Při poznávacím zájezdu na Kubu navštivte také údolí Viňalés, které je domovem proslulých tabákových plantáží. Kromě nich však v této oblasti najdete také krasové vápencové útvary viditelné na kilometry daleko. Překrásný je i komplex vápencových jeskyní Indian Cave, který můžete obdivovat z malé loďky. Snad každé město na Kubě má vlastní továrnu na výrobu doutníků a téměř ve všech těchto továrnách vám nabídnou krátkou prohlídku i s výkladem. V havanské továrně Cohiba vás dokonce naučí uválet si vlastní doutník.

Havana

Hlavní město Kuby je přehlídkou unikátní architektury a koloniálních památek. Při prohlídce by vám rozhodně neměla uniknout pevnost La Fuerza. Toto opevnění patří k vůbec nejstarším v celé Americe. Projděte se i po náměstí Las Armas, které je plné skvostných koloniálních paláců.

Kulturní centrum Trinidad

Patříte mezi umělecké duše? V tom případě vám nesmí uniknout kulturní centrum země. Trinidad nabízí množství uměleckých galerií a muzeí. Pyšní se malebnými domky v roztomilých pastelových barvách a jednou z nejkrásnějších pláží světa Playa Ancon.

Národní parky

Čeká-li vás poznávací zájezd na Kubu, neměli byste opomenout ani vyhlášené přírodní památky. Kubánské národní parky si nejlépe užijete s místním průvodcem, který vás provede přírodními krásami a podělí se s vámi o spoustu zajímavostí a zkušeností. Líbit se vám bude především park El Cubano, který je domovem masožravých rostlin a exotických zvířat.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

Chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou? Poznávací zájezd na Kubu vám to splní