Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Chystáte se na Maltu? Máme pro vás rady a tipy

Věděli jste, že Malta je souostroví skládající se ze tří obydlených ostrovů? Největší je Malta, následuje Gozo, které oplývá klidnou spíše venkovskou atmosférou, a nejmenší je Comino, trvale obydlené pouze jednou rodinou.

Souostroví je nejjižněji položený stát Evropské unie, budete tam platit Eury a pohostinnosti místních a nádherných pláží si můžete užívat již za 2,5 hodiny letu.

Koupání, slunce, čisté moře – to jsou maltské pláže

Moře Malta

Zdroj: Visitmalta.com

Ideální přímořské klima zaručuje možnost koupání od května do října. Průměrná letní teplota je krásných 31°C a v zimě neklesne pod 15°C. Většinu času vás budou lákat písčité pláže s průzračně čistou vodou. Proč jsou maltské pláže top?

 • Pestré vyžití – sportovní aktivity na pláži i ve vodě, vodní parky, speciální dráhy pro plavce, vodní skútry a mnoho dalšího
 • Status Modré vlajky – 12 pláží, kde je zaručena čistota vody, nabídka služeb a bezbariérový přístup
 • Potápěčský ráj – v moři je možnost prozkoumat potopené vraky z minulých století nebo lodí z druhé světové války
 • Blue Lagoone – nejznámější písčitou pláž najdete na ostrově Comino
 • Mellieha, Golden Bay, Ramla Bay – naše tipy na krásné písčité pláže na severu Malty a na Gozu
 • Dovolená s dětmi – vhodná a bezpečná destinace pro rodiny s dětmi, které zabavíte aktivitami spojenými s maltskou historií nebo širokou nabídkou sportovního vyžití

Když na festival, tak na Maltu

 

Stačí si jen vybrat z velkého množství nabízených kulturních akcí a festivalů. Tyto určitě stojí za to:

 • Isle of MTV (Ostrov MTV) – jednoznačně největší festival, který každoročně přiláká více než padesát tisíc hudebních fanoušků
 • Mezinárodní barokní festival ve Vallettě – ty nejlepší soubory barokní hudební scény si poslechnete v jednom z nejstarších aktivních divadel na světě Teatro Manoel nebo v katedrále svatého Jana či ve Velmistrově paláci
 • Karneval na Maltě – bujaré veselí, masky, alegorické vozy – pro Malťany nejvýznamnější událost roku, jejíž historie sahá do doby před více než pěti sty lety
 • Mezinárodní festival ohňostrojů, Mezinárodní jazzový festival, Festival opery

Pro aktuální program festivalů sledujte www.visitmalta.com

Na Maltě budete jako doma a hlady trpět nebudete

Jídlo na Maltě

Zdroj: Visitmalta.com

Malťané jsou známí svou pohostinností, jsou velmi vřelí a milí, ochotni vám se vším pomoci a poradit. Gastronomie je zde cenově velmi dostupná a jedinečná. Být přímořským státem znamená dostatek čerstvých ryb a mořských plodů na místní trhy a do maltských kuchyní. Co určitě na Maltě ochutnat?

 • Králík (Fenek) – maltský národní pokrm nabízí každá tradiční restaurace
 • Ryby, mořské plody, zelenina a ovoce – v maltské kuchyni zaručeně ty nejčerstvější
 • Pastizzi – lahodné slané koláčky z listového těsta plněné ricottou nebo masem
 • Timpana – jedinečné zapečené těstoviny s mletým masem a rajčatovou omáčkou
 • Bragioli – originální hovězí roláda na víně plněná kapary, olivami a vejcem či jinými přísadami

Bezpečná Malta i přes Covid-19

Malta

Z hlediska pandemie Covid-19 je na Maltě bezpečno. V rámci Evropské Unie je souostroví premiantem v očkování, kdy jako první dosáhlo kolektivní imunity.

Cestování na Maltu je povoleno pouze plně očkovaným osobám po předložení platného evropského očkovacího certifikátu přičemž druhá dávka vakcíny (jedna dávka v případě společnosti Johnson & Johnson) musí být podána nejméně 14 dní před příjezdem na Maltu. To platí pro všechny osoby ve věku od 12 a více let.

EMA a Česká republika akceptují následující vakcíny: Pfizer-BioNtech, Moderna, Oxford-AstraZeneca, Johnson & Johnson.

Děti ve věku od 5 do 11 let mohou na Maltu cestovat za předpokladu, že předloží negativní výsledek PCR testu (ne starší než 72 hodin před příjezdem na Maltu).

Děti mladší 5 let jsou osvobozeny od výše uvedených cestovních opatření.

Všichni cestující musí také vyplnit formulář Digital Passenger Locator Form (dPLF) https://app.euplf.eu/. Formulář by měl být vyplněn a předložen před nástupem na palubu letadla a po příjezdu na Maltu. Další informace naleznete na: https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

Doporučujeme sledovat aktuální situaci.

Malta

Přesvědčili jsme vás? Už máte nachystané Euro a rezervované letenky? Společnost Airmalta vypravuje přímé lety dvakrát do týdne a za 2,5 hodiny už je Malta vaše. Aktuálně Airmalta All inclusive zpáteční letenku z Prahy pořídíte již od 2659 Kč (uvedená cena je za Go-Light tarif s příručním zavazadlem včetně daní a poplatků).

Malta je natolik kouzelná a krásná a nabízí tolik možností a zážitků, že je nemůžete stihnout za jednu návštěvu. Navíc díky vstřícným a milým místním obyvatelům se sem budete rádi vracet.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Chystáte se na Maltu? Máme pro vás rady a tipy