Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Co dělat v Barceloně. Tipy na 5 míst, o kterých turisti nevědí

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

16. 10. 2016

Kam vyrazit v Barceloně na autentické tapas a kde vyfotit portrét bez davů turistů? S našimi tipy zažijete opravdovou atmosféru katalánských ulic, poslechnete si skvělou hudbu a vychutnáte španělské víno přímo ze sudu.

Barcelona je ikonické město, které všichni chtějí vidět, vyfotit, zažít. Má ale jednu vadu na kráse: ve dne i v noci je plná lidí. Už jste viděli všechny Gaudího skvosty, prošli se v parku Güell a obdivovali živé sochy Las Ramblas? Je čas poznat Barcelonu očima místních.

El Poble Sec – tapas a noční život Katalánců

Sem chodí Katalánci na skleničku po práci. ´´Suchá čtvrť´´, jak zní v překladu název, je schovaná za kopcem Montjuïc a pokračuje až k avenidě Paral·lel. Montjuïc také stojí za návštěvu, ve vedru se tady skvěle ochladíte a možná shlédnete různé bizarní kousky vousatých pouličních kouzelníků.

Do El Poble Sec se vydejte večer, kolem 22. hodiny. To je tak akorát na katalánskou večeři. Dejte si španělské jídlo patatas bravas a šumivé víno cava nebo jen tak bloumejte po ulicích a přecházejte z baru do baru. Narazíte tady i na podniky, které nabízejí tapas k pivu zdarma. Pokud se seznámíte s místními, tohle bude určitě jedno z míst, kam vás v noci vezmou.

Co dělat v Barceloně, Bodega la riera

Bodega la Riera, Foto: Lenka Rejfířová

Bodega La Riera – španělské víno s živou hudbou

Barcelona je místo, kde si tě zábava najde, i když sám nechceš. Ještě jsem neslyšel nikoho, kdo by se tady nudil, ´´ říká američan Conrad, který právě se španělskou parťačkou odehrál koncert v baru La Riera. V Barceloně bydlí už 15 let a vystupuje po barech a restauracích s kytarou a foukací harmonikou.

La Riera je nejlepší místo, pokud si chcete v Barceloně poslechnout kvalitní živou hudbu. K tomu sklenka zlatavého sladkého Muscatelu ze sudu, španělské obložené bagetky bocadillos a samozřejmě tapas.

Útulný prostor, připomínající trochu punkovější moravský sklípek, byl po uzavření majiteli, kteří si přáli odejít do důchodu, znovuotevřený v roce 2011 samotnými návštěvníky.

Adresa: Avinguda de Vallcarca, 81 (metro L3, stanice Vallcarca).

Co dělat v Barceloně, ulice Resize

Ulice Resize, Foto: Lenka Rejfířová

Čtvrť Vallcarca i els Penitents – skvělé fotky a atmosféra 20. století

Vydáte-li se čtyři stanice metrem od Passeo del Gracia (metro L3), ocitnete se v sousedství Vallcarca i els Penitents. Pokud milujete architekturu, ale chcete trochu více alternativy, než jsou turisty obležené Gaudího budovy, tady najdete modernistické stavby ve stylu novocentismo, ale i zajímavou budovu knihovny (Biblioteca Jaume Fuster) nebo moderní lidové umění, jako je Mural de Vallcarca.

Hledáte zajímavá fotogenická místa? Zajděte do ulice Vallcarca, Argentona y la Farigola. Staré a chátrající budovy se staly na nějakou dobu jedním z center sociálního hnutí squatterů okupa a i když většina z obsazených budov byla městem rozpuštěna, pár z nich tu zůstalo a dává barcelonské čvrti autentický ráz.

Co dělat v Barceloně, Caelum

Caelum, Foto: Lenka Rejfířová

Caelum – sladký ráj v Gotické čtvrti

Para chuparse los dedos. Takhle označují Španělé jídlo, které je prostě skvělé: až do olízání prstů, volně přeloženo. Uprostřed labyrintu uliček gotické čtvrti, katalánsky Barri Gòtic, se nachází Caelum, maličká cukrárna a pekárna, ze které se vám nebude chtít odcházet.

Skvělé dorty, typický turrón i čokoládovo-mandlové sušenky, to vše vyrobené rukama jeptišek a mnichů. Vyzkoušejte typické čokoládové trufas nebo fíkové pralinky s rumem a brandy nebo domácí skořicový čaj. Caelum, latinsky Nebe, je místem pro sladkou pauzu i romantickou zastávku po prochozeném odpolední.

Adresa: Carrer Palla 8 (stanice metra Liceu, linka L3)

Co dělat v Barceloně, Castelldefels

Castelldefels, Foto: Lenka Rejfířová

Castelldefels – pláže bez davů a výšlap na budhistický chrám

Vyrazit v Barceloně na pláž je asi jako vylézt z metra u koně na Muzeu o víkendovém dopoledni. 20 minut vlakem nebo 40 minut autobusem od metropole se ale nachází dovolenková destinace Katalánců: městečko Castelldefels. 5 km dlouhá pláž a promenáda Paseo Marítimo jsou skvělé pro vodní sporty, jako je surf, paddleboard nebo windsurfing, ale taky pro relax na kole nebo běh.

Na oběd můžete zajít do miniaturního centra města, které se nachází okolo ulice Avinguda dels Banys, najíte se za lepší ceny, než na pláži. Malé občerstvení a levné pivo nabízí bar Tanga.

Pokud máte pronajaté auto nebo rádi chodíte pěšky, nad městem se nachází národní park Garraf a první budhistický chrám v Katalánsku. Cesta je plná stoupání a zatáček, ale cíl stojí za to. Určitě si ale park a vnějšek chrámu prohlédněte na vlastní pěst, prohlídka s průvodcem je drahá a nestojí za to. Mniši nabízejí polední vegetariánské menu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co dělat v Barceloně. Tipy na 5 míst, o kterých turisti nevědí