Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Čtyři největší zoo v Evropě. Kde je nejvíce zvířat a kde největší výběhy

Rhiana Horovská

Rhiana Horovská

15. 2. 2020

Zoologické zahrady mají bohatou historii. Zatímco nejprve zvířata byla hlavně kuriozitou, dnes se dbá na vytvoření přirozeného prostředí a usiluje o záchranu ohrožených druhů. Stále však roste také péče o návštěvníky v podobě různých vzdělávacích panelů a aktivit. V některých větších zoo se zabavíte na celý den.

Zoo Berlín: Pandy a mnohem více! Největší zoo světa co do počtu zvířat

Soudíme-li velikost podle množství exemplářů, které v zoologické zahradě můžete vidět, vede jednoznačně zoo v Berlíně, a to nejen v měřítku Evropy, ale na celém světě. Zahrada chová 1300 živočišných druhů z celého světa v celkovém počtu asi 20 tisíc zvířat. Velmi populární raritou jsou ohrožené a vzácné pandy velké – samec se samicí a jejich dvě pětiměsíční mláďata.

V zoo pravidelně probíhá komentované krmení opů, tučňáků a hrochů a výcvik lachtanů. Kdo chce, může si předem domluvit setkání zblízka s jedincem některého živočišného druhu a pod dozorem experta si sami nakrmit třeba tapíra. Stojí za to také obrovská hala ptáků.Významnou součástí zoo je budova akvária, kde můžete nahlédnout pod hladinu moře či sledovat krmení žraloků.

Zoo leží nedaleko od městského centra a má otevřeno každý den v roce. Základní vstupné pro dospělého dělá 16 eur, s rozšířením o návštěvu akvária 22 eur. Na webu zoo je k dispozici nejen její mapa, ale také možnost koupě lístku online, abyste nemuseli stát frontu k pokladně.

ZSL Whipsnade: Zoo s největší rozlohou v Evropě

Jste-li na nějakou dobu v Anglii, tato zoo severně od Londýna je jednou z možností příjemného výletu za zvířaty. Patří Londýnské zoologické společnosti a je pro svou rozlohu 243 hektarů obecně pokládána za největší zoo celé Evropy.

Ve Whipsnade je vždy mnoho k vidění. Po týdnech hibernace se nedávno probudili medvědi hnědí, a také se můžete v zoo podívat na roztomilý nový přírůstek – dva měsíce staré mládě nosorožců. Zahrada zahrnuje i pavilon motýlů, safari výběh velbloudů a jelenů a výběhy dalších zvířat nejen z Afriky a Asie. Milovníci romantiky si zde mohou za 300 liber pronajmout chatku na noc s večeří, snídaní a večerní prohlídkou.

Ceny vstupného se v průběhu roku mění podle sezónní návštěvnosti a pohybují se mezi 22-30 librami za dospělou osobu. Při koupi vstupenky online ušetříte 10% ceny. Za příplatek se po zoologické zahradě můžete pohybovat i ve svém voze.

Zoo Košice: Dino Park, tábor a jiné zážitky v největší zoo Slovenska

Největší zoo našich slovenských bratrů je s rozlohou 288 ha také mezi pěti největšími zoologickými zahradami v Evropě, přestože návštěvníci na velkou část území nemají přístup. Část určená veřejnosti však zahrnuje bohatou zvířenu a množství interaktivních prvků.
Zahrada pořádá zážitkové programy jako noc v zoo, večerní prohlídky, tábory pro děti. Dokonce si můžete na den vyzkoušet práci ošetřovatele. V košické zoo se však seznámíte nejen se zvířaty světa. Můžete se projít po naučných stezkách věnovaných například botanice a geologii. Součástí areálu je DinoPark s modely dinosaurů v životní velikosti a informacemi o nich.

Zoo je zmíněna v Guinnessově knize rekordů pro největší vrh medvíďat v zajetí. Zatímco normálně se rodí jedno nebo dvě mláďata, medvědice v Košicích jich v lednu 2002 porodila pět. Chov medvědů je významnou součástí tohoto zařízení. Dalším úspěchem je odchov vzácného koně Převalského.

Areál leží v odlehlé městské části Kavečany severně od Košic a jezdí tam autobusy linky 29. Vstupné na dospělou osobu se pohybuje mezi 3,5 a 7€ podle sezóny a toho, zda vstupenka má zahrnovat také Dinopark.

Cabárceno ve Španělsku: unikátní přírodní park na volném prostranství

Hledáte-li něco trochu jiného než zoologickou zahradu napěchovanou atrakcemi, třeba vás zaujme právě Přírodní park Cabárceno. Zvířata zde žijí v otevřeném prostoru rozlehlých výběhů, které více simulují volnou přírodu jejich přirozeného prostředí. Park se rozprostírá na území větším, než jaké zaujímá jakákoli evropská zoo.

Přestože je zvířatům takto postaráno o svobodu a soukromí, nestrádá ani návštěvník. V parku se nacházejí stánky s občerstvením a všechny jiné potřebné objekty, jakými disponují zoologické zahrady.

Setkáte se s jeleny, koňmi a osly, ale také s tygry, gorilami, klokany, hrochy, lachtany, hady a dalšími zvířaty. Po parku se možno se pohybovat vozidlem a vzhledem k jeho velikosti se to doporučuje.

Do Cabárcena se můžete vydat na cestách po severním Španělsku – leží 15 km od Santanderu, hlavního města regionu Kantábrie. Otevřeno je vždy kromě vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Dospělá osoba zaplatí za vstup 32€, mimo sezónu 24€.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Čtyři největší zoo v Evropě. Kde je nejvíce zvířat a kde největší výběhy