Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Cyklistický výlet s dětmi? Víme jak vás něj připravit

Cyklistický výlet je zejména v létě velmi oblíbený. Stačí rodinu náležitě vypravit a můžete vyrazit na kole. Nezáleží na tom, jestli se jedná o výlet krátký výlet nebo cestu napříč republikou. Poradíme vám, jak se připravit na cyklistický výlet s dětmi.

Co si vzít na cyklistický výlet s dětmi?

Pokud máte menší dítě a chystáte se na cyklistický výlet poprvé, je potřeba zvážit, zda pořídíte sedačku na kolo nebo závěsný vozík. U malých je důležité abyste neplánovali velké výlety na kole (např. Několik desítek km denně po několik dní v řadě), ale spíše víkendové výlety nebo krátké jízdy týdně, aby si na jízdu na kole zvyklo.

Dětské kolo by mělo být přizpůsobeno jejich výšce a věku. Ideálně by to mělo být s blatníky. Před nástupem na výlet zkontrolujte, zda brzdy správně fungují a zvonek a osvětlení správně fungují. Pro děti je dobré mít reflexní prvky (např. Speciální oblečení nebo reflexní pásky) a rozhodně musí nosit helmu, která chrání jejich hlavu v případě neočekávaného pádu.

Rodinné výlety jsou skvělým nápadem pro diverzifikaci vaší dovolené nebo návrh na sportovně strávený víkendový pobyt. Strávit celý den venku v přírodě se svými blízkými bude úžasné dobrodružství pro děti i dospělé.

Pokud jedete na kratší výlet, stačí jen pár věcí:

  • přilba pro dítě i v sedačce
  • láhev s vodou, která ji udrží chladnou i v horku
  • antibakteriální gel na ruce
  • mikinu nebo svetr
  • menší občerstvení pro vás i pro dítě
  • opalovací krém
  • sluneční brýle

Když se chystáte na kratší výlet, zvažte kolik a jaké oblečení pro muže i dítě budete brát. Pokud jedete na jaře nebo na podzim, kdy se i krásné počasí může rychle změnit, je vhodné vzít si mikinu s dlouhým rukávem do tašky nebo batohu. Odolné větru a alespoň částečně vodotěsné. Můžete si také jen vzít bundy, ale je to větší a těžší řešení. Na krátký výlet nepotřebujete dlouhé kalhoty a to ani děti. Jedete-li na krátkou dobu, je nepravděpodobné, že by teplota dostatečně poklesla, aby vám při jízdě na kole byla zima na nohy. Při odchodu z domu si vezměte boty, cyklistické kraťasy, tričko, helmu a rukavice.

Co si vzít na delší cyklovýlet?

Na delší cyklovýlet s dětmi potřebujete nejen kosmetiku a hygienu, ale také oblečení. Zejména oblečení pro děti vybírejte skutečně pečlivě. Dítěti nesmí být zima a také se nesmí přehřát. Je dobré zjistit, jaké podmínky můžete během cesty očekávat. Na začátku důrazně nedoporučujeme brát příliš málo oblečení, zejména v chladnějších dnech. Druhou důležitou věcí je počet vrstev. Je lepší mít na sobě více vrstev, které si postupně sundáte. Tímto způsobem máte jistotu, že jste si oblékli přesně to, co jste potřebovali.

Na delší cyklovýlet sebou vezměte například šátek na krk, teplejší rukavice do špatného počasí, bundu s kapucí, flísovou mikinu, tričko, cyklistický dres, softshellovou bundu, krátké šortky, běžecké ponožky, kvalitní obuv. Záleží skutečně na tom, kam jedete a na jak dlouho. Oblečení pro ženy by mělo zahrnovat také kvalitní sportovní podprsenku. V létě si pořiďte prodyšné tílko. Pokud nemáte termoaktivní trička, můžete si vybrat bavlněná. Jen si pamatujte, že odvádějí pot mnohem hůře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cyklistický výlet s dětmi? Víme jak vás něj připravit