Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Dieta vhodná na cesty

Patříte také mezi lidi, kteří ve svém životě hodně cestují? Každodenní dojíždění za zákazníky je pro vás denním chlebem? Nebo je součástí vaší profese cestování do zahraničí, kdy jste z domova dokonce na několik dnů? Podívejte se na diety, které jsou vhodné pro všechny, kdo během dne pobývají mimo zázemí kanceláře nebo domova.

Hladovění není dieta

První, co byste si měli uvědomit, je fakt, že když hladovíte, nejedná se v žádném případě o dietu. Pouze svůj organismus trápíte a výsledkem je krátkodobé snížení hmotnosti, které je následováno prudkým zvýšením hmotnosti vašeho těla. Hladovění není ani příjemnou záležitostí, se kterou byste měli hazardovat. Aby byl výsledek vašeho snažení efektivní a trvalý, je lepší zvolit postup, při kterém budete pětkrát denně pravidelně konzumovat jídla, která vám budou chutnat a s jejichž pomocí snížíte svou hmotnost zcela přirozeně.

Ideální na cesty je ketodieta

Jedním z favoritů na stravování na cestách je tzv. ketodieta. Je vlastně ideální pro všechny, kdo cestují. Ať jste celý den mimo domov na své cestě za zákazníky, nebo jste často vysláni na služební cestu, je snadné tuto dietní metodu dodržovat. Zjistíte, že její úspěchy jsou trvalé, a že se celkově zlepšuje pocit, který ze sebe máte. Ať již budete na montáži nebo na konzultaci u klienta, vždy s sebou budete mít dostatek hodnotné stravy. Nemusíte nic zdlouhavě vařit a připravovat, vše je již nachystáno. S tímto typem diety tak nemusíte trávit hodiny v posilovně. Stačí vyjet do práce a věnovat se svým běžným činnostem.

Zkušenosti s KetoDiet prokazují, že se uživatelům daří nejen nastartovat svůj organismus správným směrem, ale také fakt, že úbytek jejich váhy je pozvolný a příjemný. Během procesu této diety vždy hubnete tuk, nikoliv svou svalovou hmotu. Po celou dobu diety přitom vaše tělo dostává veškeré látky, které pro své fungování potřebuje. Je tak zásobeno vitamíny, minerály i vlákninou v množství, které odpovídá vašim požadavkům. Vaše tělo je vyživeno, může se tedy pustit do správného fungování a spalování tuků zcela přirozeným způsobem.

Dieta na cesty

Krabičková dieta je také možnost

Využívat jiný zdroj energie, než jsou sacharidy, je sice zajímavá myšlenka, ale ne všichni z ní mohou být unešení. A tak hledají jinou možnost, kterou je např. krabičková dieta. Ta je také vhodná na cesty, a to především díky rozdělení jednotlivých pokrmů. Jen si vezmete krabičku, která obsahuje přesně ten pokrm, který potřebujete mít během dne k dispozici. Víte, že budete během oběda mimo civilizaci? Vezměte si s sebou oběd. Že budete na cestách ještě během pozdního odpoledne? Svačina s večeří přijde během cesty vhod.

Krabičková dieta je v dnešní době velkým hitem, a to především díky společnostem, které objednané jídlo přináší až před dům. Pro svou stravu si tak nemusíte prakticky nikam jezdit, stačí se domluvit s kurýry na místě předání. A to se ostatně i na cestách může hodit, nemyslíte?

Může to jít i bez diety

Nikde se však nepíše, že při cestování musíte držet nutně nějakou dietu. Někdy stačí jen dodržovat základní pravidla týkající se zdravého stravování. Než tedy vyjedete z domova, zdravá snídaně bude to, co nesmíte zapomenout sníst. Udělejte si třeba vajíčka nebo ovesnou kaši, kterou doplníte o to, co máte nejraději (mohou to být oříšky, ovoce nebo arašídové máslo).

U zdravého životního stylu se apeluje především na pravidelnost, a tak pravidelné obědy, svačiny a večeře budou součástí vašeho harmonogramu. Snažte se do každého jídla přidat bílkoviny, naopak omezte příjem nezdravých tuků a cukrů (alkohol, cukrovinky nebo mastné uzeniny nejsou povoleny).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dieta vhodná na cesty