Menu
JenProCestovatele
Řecko

Dovolená na poslední chvíli? Objevte zapomenuté řecké ostrovy

Řecko je letos prázdninovou destinací číslo jedna, do které míří miliony lidí ze všech koutů Evropy. Chcete mít s partou přátel pláž téměř jen sami pro sebe? Objevte turisticky méně známé řecké ostrovy, kde je léto v plném proudu až do konce září.

Půvabná Ikaria

Ikaria. To je malý ráj uprostřed Egejského moře s bezstarostnými obyvateli, kteří se dožívají extrémně vysokého věku. Turisty tu potkáte výjimečně, na severní straně ostrova přitom najdete hory s borovicovými háji a antické památky i dlouhé písečné pláže s legendárními mejdany. Pokud vás na party moc neužije, vyzkoušejte si stanování přímo na pláži.

Kea pro romantiky

Klidné pláže a malebné vesničky. Kea je autentické Řecko, které jinde v této podobně nejspíš nepoznáte, a také ideální místo pro romantickou dovolenou ve dvou. Nedaleký Mykonos je letecky dobře přístupný a pravidelně odsud vyjíždí trajekt na Keu. Žádná luxusní letoviska tu ale nečekejte, tento ostrov je odjakživa plný letních sídel Atéňanů a autentických restaurací s vynikajícím jídlem. Kurzy měn se na těchto turisticky zapomenutých místech mohou ale dost lišit. Aby se vám kapesné nezmenšilo o třetinu, nezapomeňte si raději vyměnit české koruny ještě v Čechách.

Dobrodružné Agistri

Kouzelné místo, co by kamenem dohodil od pevninské Evropy, avšak na míle vzdálené davům turistů. Agistri je malý ostrůvek, kam většina lidí vyráží pouze na jednodenní výlet. Pokud si ale chcete užít skalnaté pobřeží, písčité pláže a azurové zátoky, na tomhle místě klidně můžete strávit i týdenní dovolenou. A jak se sem dostat? Stačí letět do Atén a chytit nejbližší trajekt, který propojuje hlavní město se Sarónskými ostrovy.

Ať už vyrazíte na řecké ostrovy za zábavou nebo romantikou na pláži, do kufru si nezapomeňte přibalit také cestovní pojištění s vyšším krytím léčebných výloh. Na malých ostrovech často chybí kvalitní lékařská péče a každé vážnější zranění se neobejde bez leteckého transportu do větší nemocnice.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dovolená na poslední chvíli? Objevte zapomenuté řecké ostrovy