Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Dovolená v Česku je lepší než moře. 4 tipy na výlety u nás

Blíží se léto a s ním výběr vytoužené dovolené. Ale co takhle letos místo lenivé dovolené u moře procestovat Čechy? Ukážeme vám, proč je dovolená v Česku lepší než u moře.

Představujeme 4 destinace v Česku, které vás budou bavit víc než zahraniční dovolená u moře.

Vybírat můžete z množství zřícenin i hradů a zámků, kulturních akcí mezinárodního formátu i množství cyklostezek, propojujících zajímavé destinace. Navíc navštívíte muzeum se živými motýly, poslechnete si skvělou hudbu anebo zaběhnete závod uprostřed lázeňských parků. Jaká je dovolená v Česku?

Dovolená Český Krumlov

Město, které je víc než čím jiným živoucí ukázkou kultury, každý rok hostí i pořádá významné kulturní akce. Nejzvučnější jména klasické hudby současnosti představí i letos Mezinárodní hudební festival, který za 26 let své historie získal pevnou pozici svátku všech milovníků hudby. Festival se letos koná v období 14.7.-5.8 a vstupenky, stejně jako ubytování ve městě, je výhodné zakoupit předem.

Penziony Český Krumlov jsou skvělou volbou – vybírat můžete z romantického ubytování v soukromí až po rodinný apartmán. A že vás to za kulturou netáhne? Jihočeské město a jeho okolí láká také na množství cyklostezek a pěších turistických cest. Jihočeská příroda je jednou z nejkrásnějších v naší zemi.

Lázeňský trojúhelník

Mají mnoho společného, a přesto jsou každé jiné: města Karlovy Vary, Františkovy lázně a Mariánské lázně nabízejí aktivní relax i odpočinek, památky i atraktivní lázeňskou historii. Dovolená v Česku tak může být právě taková, po jaké toužíte. Nízkonákladová, pohodová, luxusní i akční.

Dovolená Františkovy lázně

Aktivní odpočinek i pohodu si můžete užít ve městě, které je elegantní, a přesto nikdy nespí. Penziony Františkovy lázně se nacházejí v blízkosti turistických bodů města.

Kvůli příjemnému ubytování v rodinném prostřední ale nezapomeňte na výlety do okolí: lákadlem číslo 1 je přírodní rezervace SOOS, kde na malé i velké návštěvníky čeká expozice s modely prehistorických ještěrů v životní velikosti. Pokud ale dáváte přednost menším tvorům přírody, vydejte se do Motýlího domu ve městě Žírovice, necelé 4 km od Františkových lázní. Tady vás budou obletovat stovky pestrobarevných rozvírajících se křídélek.

Dovolená Karlovy Vary

Jedno z nejnavštěvovanějších měst České republiky nabízí tolik atrakcí ve městě i okolí, že pobyt zde je lepší naplánovat si na týden či dva než jen na pár nocí. Turistický ruch Karlových Varů momentálně cílí na všechny věkové skupiny a podtrhuje kromě dovolené s dětmi i zábavu s přáteli a noční život.

Penziony Karlovy Vary jsou nejvyšší kvality, a přesto v rodinném stylu.

Dovolená Mariánské Lázně

Nejmladší ze západočeských lázeňských měst nabízí vyžití v létě i v zimě. Mariánské lázně, to ale není jen Zpívající fontána a lázeňské procedury. Celou Českou republiku budete mít jako na dlani v parku Boheminium, které láká na miniatury 60 slavných českých památek.

Pro běžce i chodce je i letos v červenci připraven Sparun, běžecký závod ve verzích 6 400 m pro dospělé a tři krátké trasy pro děti. Penziony Mariánské Lázně jsou čtyřhvězdičkové i skromné, výběr je na vás! Široká nabídka ubytování se v Mariánských lázních díky lyžařské sezoně neztenčuje ani v zimních měsících.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dovolená v Česku je lepší než moře. 4 tipy na výlety u nás