Menu
JenProCestovatele
České hrady a zámky

Dovolená v Česku: Tipy na výlety v jižních Čechách

Komerční sdělení

Komerční sdělení

16. 11. 2020

Milujete cestování a toužíte probádat nová místa v Česku? Zavítejte do jižních Čech, které vás uchvátí svou panenskou přírodou, historickými památkami i milými obyvateli. Ať už se rozhodnete pro návštěvu starobylých měst, gotických kostelů, renesančních zámků, nádherných rybníků nebo starých osad, budete na toulky Českem dlouho vzpomínat.

Naučná stezka Cesta kolem Světa v Třeboni

Pokud vás čeká dovolená v jižních Čechách, nezapomeňte zajet do Třeboně a na vlastní kůži si vyzkoušejte Cestu kolem Světa. Tato naučná stezka začíná v parku u lázní Aurora, je tvořená 12kilometrovým okruhem kolem rybníka Svět a vede po polních, lesních i lučních cestách.

Během výletu vás čeká celkem 16 zastavení s informačními tabulemi, které vás seznámí s historií rybníkářství, lidovou architekturou a jihočeskou přírodou. Díky své délce zvládnou trasu projít i větší děti. A pokud si v blízkosti zajistíte pobyt v jižních Čechách, můžete v rámci své dovolené projet i mnoho dalších zajímavých míst.

Klášter ve Vyšším Brodě

Město Vyšší Brod s dominantou cisterciáckého kláštera je častým cílem vodáků i turistů, které láká ubytování v jižních Čechách a prohlížení historických památek. Starobylý vyšebrodský klášter s opatským chrámem Nanebevzetí Panny Marie a reprezentativní rokokovou knihovnou nabízí k vidění mnoho uměleckých a historických sbírek. Na novogotickém oltáři je vystavený obraz Milostné Panny Marie z počátku 15. století proslulý názvem „Vyšebrodská Madona“.

Od roku 2013 můžete obdivovat rozsáhlou rožmberskou galerii. V gotických sklepeních opatství najdete multimediální expozici národní kulturní památky ČR a představitele zlatnického středověkého umění Závišův kříž. V podzemí si můžete prohlédnout výsledky výzkumu dlouho utajované hrobky Rožmberků.

Vítkův Hrádek

Nejvýše položený hrad v Čechách s největší dochovanou obytnou věží je ideálním místem pro rodinný výlet. Nachází se na pravé straně Lipenského jezera kousek nad osadou Svatý Tomáš. Pokud si zajistíte ubytování ve Frymburku, například nejlépe hodnocený penzion U Račáků, budete od místa jen 6 kilometrů.

Z vrcholku Vítkova Hrádku uvidíte panorama Šumavy, Lipna, Novohradských hor a také rakouských Alp. Významná kulturní památka slouží jako místo pro setkávání Čechů, Rakušanů i Němců. Na místě vás uvítají někteří členové Spolku přátel Vítkova Hrádku, kteří se o památku starají a pořádají zde pravidelné kulturní akce pro děti i dospělé.

Naučná stezka Olšina

Milovníci přírody by neměli opomenout naučnou stezku kolem rybníku Olšina, která prochází šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Úsek dlouhý 7 kilometrů vede po povalových chodnících i přírodním terénem. Díky informačním tabulím se dozvíte vše o přírodním bohatství rybníku Olšina a chráněném území soustavy Natura 2000. Chcete si kromě Olšiny prohlédnout i další zajímavosti v přilehlém okolí? Vyberte si hotel v jižních Čechách a získejte tak na výlety více času.

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou

Jedna z nekrásnějších zoologických zahrad České republiky vznikla původně jako součást muzea v sousedním loveckém zámku Ohrada. Díky neustálému rozvoji nabízí svým návštěvníkům stále více expozic, akcí a zajímavostí. Pokud si chcete zoo v Hluboké nad Vltavou užít co nejvíce, navštivte ji v období Vánoc, kdy je celý prostor svátečně nasvícený, během Velikonoc nebo třeba v poslední říjnový den, kdy zoo zaplní děti ve strašidelných maskách.

Jestliže si zarezervujete penzion v jižních Čechách, a zvolíte třeba nejlépe hodnocený penzion L-Club, můžete si večer příjemně odpočinout a během svého pobytu navštívit zoologickou zahradu hned několikrát, takže si expozice se zvířaty užijete opravdu naplno.

Při cestách po Česku rezervujte ubytování na Hotel.cz.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dovolená v Česku: Tipy na výlety v jižních Čechách