Menu
JenProCestovatele
České hrady a zámky

Dovolená v ČR s dětmi: Kam vyrazit?

Děti cestování milují a je povinností každého dobrého rodiče občas jim nějaký pěkný výlet dopřát. Letní dovolená s dětmi ovšem vyžaduje přizpůsobení jak cesty, tak i cílové stanice. Pokud vás letos čeká dovolená s dětmi v Čechách, ale nevíte kam vyrazit, máme pro vás pár tipů.

Na rodinnou dovolenou s dětmi mnoho rodin vyráží do Středomoří či ještě dále. Ovšem daní za lenošení na rozpálené pláži a koupání se v moři je často zdlouhavé cestování autem či letadlem, které může být zejména s dětmi velmi náročné. V Česku však můžete najít spoustu míst, které svou historickou atmosférou překonají klasické dovolenkové destinace, cesta vám zabere méně času a ještě se něco dozvíte.

Květná zahrada Kroměříž

Jedním z míst, které stojí za to navštívit, je Květná zahrada Kroměříž. Z památky UNESCO, nacházející se v „moravských Athénách“, jak je Kroměříž často nazývána, přímo čiší duch historie. Květná zahrada byla postavena v 17. století Lucemburky ve stylu bohatě zdobeného baroka v kombinaci s prvky holandské a italské architektury. Chloubou zahrady je osmiboká rotunda, která skrývá Foucaltovo kyvadlo, a 244 metrů dlouhá kolonáda umožňující krásné procházky.

Dovolená v ČR s dětmi

Pokud byste svým dětem chtěli ukázat, jak se u nás dříve probíhala tradiční výroba železa, vezměte je na prohlídku staré železářské peci do Staré huti u Adamova. Originální památka se navíc nachází v oblasti Moravského krasu, kde je vedle mnoha poutních barokních kostelů možné navštívit například Punkevní jeskyně se slavnou Macochou či Byčí skálu spojenou s krvavými legendami.

Tipy na výlety v ČR

Mezi další tipy na výlety patří Krokodýlí ZOO Protivín. V maličkém městě na Písecku najdete největší sbírku aligátorů, gaviálů a kajmanů v ČR, která ohromí nejen dětské návštěvníky. Pokud je vaše rodina sportovního založení a nacházíte se poblíž Beskyd, můžete si na kolech vyjet na vrchol Lysé hory, kde vás čeká kouzelný výhled na celé Beskydy. Zaujaly vás naše tipy? Tak se podívejte na cestovatelský magazín Svět cestovatele, kde jich najdete ještě mnohem více!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená v ČR s dětmi: Kam vyrazit?