Menu
JenProCestovatele
Egypt

Egypt nabízí aktivní dovolenou s poznáním místní historie i krás podmořského světa

Egypt je zemí faraonů a pyramid. Avšak jen za historií se nevydává každoročně tisíce turistů. Ti si Egypt zamilovali i pro písečné pláže a azurové moře, které nabízí šnorchlování a objevování krás v kouzelném podmořském světě. Kromě toho všeho se Egypt pyšní luxusními hotelovými resorty, kde si užijí malí i velcí.

Dovolená v Egyptě rozhodně není jen pro milovníky písku, vody a tepla, jak si mnozí myslí. Příznivce starověkého Egypta nadchne i místní historie. Sfinga, Pyramidy v Gíze, Nilská oblast, Káhira. Nejen tato místa stojí za poznání.

Navíc už brzy turisté dostanou možnost ocitnout se v časové ose, která je provede celou historií starověkého Egypta, a to díky novému Velkému egyptskému muzeu, kde nebude chybět ani rozsáhlá expozice o významném vládci Tutanchamonovi.

Egypt není jen o historii, na své si přijdou i milovníci sportu

Dovolená ve spojení s fakultativními výlety není nic pro vás? Raději na dovolené relaxujete na lehátku na pláži, koupete se v moři, aktivně se hýbete a dovádíte v bazénu? Pak vězte, že v Egyptě kromě kouzelného poznávání podmořského světa můžete v mnoha destinacích vyzkoušet také populární windsurfing a řadu dalších vodních sportů.

Nejen nabídku sportů ale ovlivňuje lokalita. Jestliže si chcete užít všeho dosyta, mít možnost vybírat si z řady fakultativních výletů a odpočinout si v těch nejluxusnějších hotelových resortech, pak vybírejte z letovisek, jako jsou oblíbená Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh. Do většiny destinací se navíc nemusíte vydávat jen v období hlavní sezóny, Egypt nabízí příjemné teploty k 30 °C i z jara a na podzim.

Luxusní resorty, bohatý animační program a bar v bazénu

Kromě nespočtu míst k poznání a sportovní nabídky si lze užít pohádkovou dovolenou v Egyptě i díky dobře zvolenému hotelu. Egyptské resorty nabízí luxus za skvělé ceny, vyberete-li si jeden z pětihvězdičkových hotelů, pak jistě nebudete litovat. Součástí většiny komplexů je hned několik bazénů, vodních atrakcí, skluzavek a tobogánů a bohatý animační program určený pro děti i dospělé.

Pro hosty, které volí all inclusive nechybí celá řada barů, kde se můžete občerstvit a dát si osvěžující letní drink. Některé bary jsou situovány přímo v bazénu pro ještě větší pohodlí. Chcete-li se i vy hýčkat a užít si dovolenou snů, vyplatí si před koupí zájezdu přečíst recenze hotelů, jen tak předejdete nepříjemnému zklamání a případným reklamacím.

Uživatelské recenze vám napoví, z jakých hotelových resortů vybírat a jaké raději nechat bez povšimnutí. Dozvíte se, kam vyrazit i s dětmi a kde si užít dokonalou romantiku ve dvou. Z recenzí si přečtete hodnocení ubytování, personálu, stravy i okolí. Nevybírejte si hotel v Egyptě jen podle hvězdiček, ale i podle hodnocení těch, kteří ho už navštívili.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Egypt nabízí aktivní dovolenou s poznáním místní historie i krás podmořského světa