Menu
JenProCestovatele
Afrika

Egypt nabízí ubytování pro turisty v Cheopsově pyramidě

Markéta Dudková

Markéta Dudková

1. 4. 2013

Není tomu ani rok, co médii proběhla senzační zpráva, že v útrobách Cheopsovy pyramidy byl objeven rozsáhlý podzemní komplex zachovalých chodeb a místností.

Dle následných výzkumů se odborníci shodli, že prostory sloužily s největší pravděpodobností egyptským kněžím k náboženským obřadům. Ty zdobnější pak náležely samotnému faraonovi, který se zde připravoval k poslednímu odpočinku.

Do konce roku 2015 bude možné se zde uložit k jinému odpočinku než k tomu poslednímu.

Egyptský turistický ruch je v důsledku politické nestability zmítán krizí a právě tyto události inspirovaly egyptského multimilionáře Omara Mustafu Amira k netradičnímu nápadu, a to přeměnit podzemí pyramidy v luxusní hotel pro náročnou klientelu.

Pyramidě nic neuškodí

Aby neutrpěla historická hodnota objektu, vyžaduje celý projekt komplikovanou a důmyslnou spolupráci s nejlepšími světovými archeology. Ta zajistí, že zásahy při stavebních pracích pyramidě neuškodí, ale zároveň díky nim bude možné hostům nabídnout veškerý komfort jako pravým faraonům. Takto se ke svému záměru vyjádřil sám O.M.Mustafa.

Zájemci o toto netradiční ubytování si budou moci první apartmány rezervovat již od 1. dubna 2013. Navzdory slibovanému luxusu si návštěvníci brzy vzpomenou, že se vlastně nacházejí v hrobce, protože cena za jednu noc je skutečně vražedná (v přepočtu cca 100 000 Kč za noc).

Podobný zážitek chystá i město New York. Informace zatím nejsou potvrzeny, ale mělo by se jednato ubytování v Soše Svobody.

Apríl

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Egypt nabízí ubytování pro turisty v Cheopsově pyramidě