Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Horské lázně. Odpočinkové i léčebné pobyty vás nabijí novou energií

Redakce

Redakce

6. 10. 2019

Máte astma, pobolívají vás klouby nebo jen toužíte po pořádném odpočinku? Horské lázně uprostřed krásné přírody nabízí klid, léčivé prameny a čistý vzduch.

Horské lázně Karlova Studánka

Oblíbené lázně se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníků s nejčistším vzduchem v ČR a úchvatnou přírodou. Uvidíte, že hned po příjezdu rázem zapomenete na stres všedního dne. Nejvýše položené horské lázně Karlova Studánka jsou ideální pro lidi s dýchacími problémy, potížemi s pohybovým aparátem i nemocným srdcem. Vychutnat si můžete relaxační masáže, rašelinové zábaly z rašeliny vytěžené přímo v Karlově Studánce, pobyt v solné jeskyni, plavání v bazénu, finskou saunu a vířivku.

Kromě lázeňských procedur si užijete také kratší či delší procházky. Prozkoumat můžete přírodní památky, umělý vodopád, místní romantické roubenky, kavárny i restaurace. Sportovně založené duše se jistě vydají na cyklistický výlet, zahrají si tenis nebo vyzkouší volejbal. Pokud se do lázní Karlova Studánka vydáte v zimě, budete mít možnost provětrat lyže nebo snowboard.

Spa resort Libverda

Bývalé šlechtické sídlo se stalo moderními lázněmi, které lidé navštěvují po celý rok. Příroda Jizerských hor na vás dýchne klidnou atmosférou, dovolí vám relaxovat a užívat si chvíle pohody. Lázně Libverda jsou speciální svými minerálními prameny hydrogenuhličitanového typu, které jsou vhodné zejména pro osoby se srdečně-cévním onemocněním. Klidná atmosféra přispívá i k léčbě neuróz, depresí a dalších duševních chorob. Pobyt vám však pomůže i v případě, že se zotavujete ze zranění nebo operace, jste diabetici, případně si chcete užít turistiku a následnou regeneraci prostřednictvím lázeňských procedur.

Zdejší prameny můžete využít k léčebným koupelím a pitným kúrám. Posílíte svůj krevní oběh, nervy, klouby i svaly. Jestliže se neléčíte s žádným onemocněním a přesto vás lázně Libverda lákají, vyzkoušejte wellness pobyt. Čekají na vás masáže, koupele a zábaly. Volný čas můžete trávit v sauně, v rehabilitačním bazénu, na tenisovém kurtu, venkovním hřišti, fitness centru nebo třeba hraním minigolfu. Okolí je protkané turistickými stezkami, které jsou vhodné jak pro pěší, tak i cyklistické výlety.

Lázně Jáchymov

Unikátní radonové lázně v Krušných horách patří mezi první na světě svého druhu. Radonová voda působí blahodárně na pohybový aparát, krevní oběh a nervový systém. Lázně Jáchymov se specializují také na léčbu Bechtěrevovy choroby a vylepšení stavu diabetiků. Proslulé kúry spočívají ve vanových koupelích, které přináší úlevu od bolesti a jsou schopné snižovat záněty v těle. Zlepšují pohyblivost kloubů, snižují bolest při revmatismu, regulují krevní tlak, podporují prokrvení celého těla a navíc zvyšují celkovou odolnost organismu.

Kromě klasických lázeňských procedur na návštěvníky čekají thajské, shiatsu, podvodní a klasické masáže, ruční lymfodrenáže, perličkové a vířivé koupele i pobyty v solné jeskyni. Lázně jsou vybavené soláriem a fitness centrem. Ve městě si užijete procházky po okolí, dobré restaurace, kavárny a různé sportovní či kulturní akce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Horské lázně. Odpočinkové i léčebné pobyty vás nabijí novou energií