Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Hotel celý z lega. Kalifornský Legoland má novou atrakci

Markéta Dudková

Markéta Dudková

22. 11. 2013

Zda chudý dánský tesař tušil, že když vymyslel kostičku, která díky válcovým výstupkům zapadne do další, bude to vynález téměř k nezaplacení, není známo. O tom ale, že vynálzce lega uhodil hřebíček na hlavičku, snad nemůže nikdo pochybovat. Kalifornský Legoland teď láká na svou další novou atrakci. Zkuste hotel trochu jinak.

Lego se  těší velké popularitě. Netrvalo to příliš dlouho a stavebnici následoval i tématický zábavní park. A daří-li se nějakému takovému projektu, bratříčky a sestřičky na sebe nenechají dlouho čekat. Po Dánsku, Anglii a Německu, vyrostl další v Carlsbadu. Ne, opravdu tu nikdo nepáchá hříchy vůči češtině a vůči vašim dětským duším možná trochu necitelně, poodhalme pravdu. Nejde o Karlovy Vary. Tento Carlsbad leží na kalifornském pobřeží.

Jeden den na návštěvu parku nestačí

A když už se vypravíte do Legolandu až za oceán, přeci do parku jen tak nestrčíte dva prstíčky a hned zase půjdete, že? Tuhle jízdu si musíte pořádně užít a je tedy nasnadě ubytovat se přímo zde, v opravdovém Lego Hotelu, který nedávno vystoupil zpoza opony a oficiálně se představil světu.

Legohotel pohltil miliony kostiček

Možná, pro vás bude trochu zklamáním, že hotel vlastně není postavený z lega (Při prvním dešti vás to ale jistě mrzet přestane. Lego totiž není právě voduvzdorné). I přesto tu o stavebnicové výtvory není nouze. V celém komplexu narazíte na 3500 skulptur a jiných dekorací a při pohledu na tyto důkazy lidské zručnosti a kreativity vám jistě rozum na chvíli vzkáže:,,Toto fakt nepobírám.“ Na výrobu všech dekorací se tu spotřebovalo přes 3 miliony kostiček. Jen drak chrlící páru, který stráží vchod, jich pohltil 400 tisíc a poslepovat ty kousky dohromady zabralo 4000 hodin.

Dobrodružství, království nebo piráti

A stejně jako mnohdy u vánočního stromku, kdy se z nové krabice lega nejprve hodiny radují rodiče a pak si smí hrát i dětičky, tohle místo zahraje přesně na tuto vaši infantilní notu. Přesto ale nezapomínejte, že toto je především ráj pro děti. Ty si tu mohou vybrat ze tří tematicky laděných pokojů – Dobrodružství, Království a Piráti. Ať už je však dětská volba jakákoliv, všude tu na ně číhají drobná tajemství a překvapení. Možná však více než z nich se ratolesti budou radovat z řešení hotelových pokojů. Všech 250 pokojů totiž vždy tvoří 2 ložnice – jedna s letištěm pro dospělé a druhá s palandami, výsuvnou postelí a vlastní televizí pro děti. Bez neustálého dohledu rodičů pak vybraný pokoj dětem umožní s kapkou fantazie prožít neobyčejná dobrodružství. K objevování je toho tu opravdu mnoho.

Tady je to jízda od brzkého rána do noci

A až vaše malé průzkumníky to legolandské dobrodružství vyčerpá natolik, že usnou,  můžete si posedět ve Skyline baru a vysoko nad městem se kochat výhledem. Ale nebuďte tu dlouho. Ráno budete muset brzy vstávat. Hosté hotelu totiž mají privilegium určité atrakce navštívit 30 minut před otevírací dobou. Danajský dar pro spáče? Ale snad nebude tak zle.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Hotel celý z lega. Kalifornský Legoland má novou atrakci