Menu
JenProCestovatele
Řecko

Inspirace pro dovolenou: TOP destinace

Hledáte inspiraci na letošní dovolenou? Mnohdy mnohem větší roli hraje výběr konkrétního hotelu, cestovní kanceláře apod., než samotná destinace. Každé místo má totiž něco do sebe. Jen je třeba si ujasnit, co od dovolené čekáte. Podívejte se na ty nejoblíbenější destinace, které vás zaručeně nezklamou!

Luxusní dovolená za příznivou cenu

I v Evropě si lze užít nádhernou dovolenou s nádechem luxusu. Pomyslným černým koněm v rámci Evropy je rozhodně Řecko, Chalkidiki a další kouzelná místa, která v sobě spojuje hned několik výhod. V první řadě to je samozřejmě nádherné, čisté moře a rozmanité pláže. Ovšem stranou nemůže zůstat ani bohaté zázemí zahrnující ubytování v naprostém soukromí, na romantickém ostrůvku, stejně jako hotelové resorty v blízkosti krásných měst, která nabízí dostatečné možnosti vyžití.

Právě Řecko je navíc rájem pro milovníky historie, stejně jako dobrého jídla a pohostinných lidí. Řecké ostrůvky jsou nakloněny také nejrůznějším adrenalinovým sportům. A co víc, Řecko, Chalkidiki a další poloostrovy a ostrovy jsou pro české turisty velmi dobře dostupné letecky i autobusem.

Tradiční místa pro dovolenou

Mezi stálice, které se mezi Čechy těší neutuchající oblibě, patří samozřejmě Chorvatsko a Slovensko. A proč právě tyto země tak milujeme? Důvodů je hned několik. Zásadní roli pro mnoho lidí hraje snadná domluva s místními, ale opomenout nelze ani příznivé ceny.

Obě země navíc nabízí nejrůznější vyžití, v Chorvatsku to jsou především krásné pláže, ale ani milovníci aktivní dovolené zde nepřijdou zkrátka. Ani na Slovensku se nemusíte spokojit pouze s vysokohorskými túrami, možností je mnohem více…

Exotické destinace na vzestupu

Dobrá ekonomická situace a rostoucí platy však rozšiřují okruh turistických cílů, které byly dříve téměř nedostupné. Exotické destinace zkrátka lákají čím dál více Čechů, nejen díky azurovému moři, nekonečným plážím s romantickými palmami a luxusním resortům.

Exotické země jsou populární zejména mimo sezónu, kdy už máme po krk nevlídného počasí a chceme načerpat energii z hřejivých slunečních paprsků. Některé oblasti jsou už i Čechům poměrně známé, jako je tomu v případě Thajka, Malediv, Kuby nebo Dominikánské republiky, jiné se teprve dostávají do hledáčku, což dokládá vzrůstající zájem o zájezdy do Zanzibaru, na Kapverdy, ale také do Dubaje.

Každé místo je tak jiné, ale všechna mají co nabídnout. Stačí se jen pořádně dívat a vychutnávat si dovolenou všemi smysly…

Dáváte přednost tradičním destinacím, nebo vás lákají exotická místa?

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Právě čtete

Inspirace pro dovolenou: TOP destinace