Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak odjet do zahraničí. Dovolená za méně, než nájem v Praze

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

14. 10. 2016

Jak cestovat levně po Evropě? A co rovnou po celém světě? Jde to daleko levněji, než jste si mysleli. Stačí znát pár vychytávek, které vám levné cestování umožní.

Jak odjet do zahraničí levně

Zdroj: Pixabay

Na to, abyste mohli cestovat, nemusíte být bohatí. Cestovní kanceláře nám zprostředkují  komfortní zážitek kdekoliv na světě, a my za něj zaplatíme solidní balík. Stačí však udělat pár kompromisů a na dovolenou se můžeme vydat sami a užít si chytrý luxus.

Dovolená v Jihovýchodní Asii

V zemích jako je Thajsko nebo Vietnam vás ubytování vyjde levněji, než život v Praze. Například na malém ostrově Koh Tao si můžete pronajmout pokoj v soukromém domě nebo hostelu za 1000 Kč na měsíc s wifi. Pracujete z domova? Můžete rovnou vyrazit.

Jihovýchodní Asie je výhodnou destinací i díky nízkým cenám jídla v restauracích i supermarketech. Při pobytu do 30 dní nepotřebujete vízum.

Exotická dovolená levně i s dětmi

Chcete jinam, než do Thajska? V soukromí na pláži za skvělou cenu můžete bydlet i ve Welligamě na jihu Srí Lanky (400 Kč za pokoj na noc). Ani rodinná dovolená vás nemusí finančně zničit: hledejte ubytování přes Airbnb. Některé resorty nabízejí vybrané pokoje v žádaných destinacích zde, a to za výrazně nižší cenu, než je ta udávaná přes standardních rezervační služby ubytování.

Levné letenky a ubytování hledejte v anonymním režimu

Ubytovací zařízení a levné letenky hledejte v anonymním režimu prohlížeče. Pokud budete hledat vícekrát, prohlížeč si vás už bude pamatovat, a pokud budete shánět stejný let nebo hotel dva dny po sobě, naskočí vám automaticky vyšší cena (to ve vás vyvolá pocit, že se cena rychle zvyšuje).

Jak odjet do zahraničí levně, služba Hotwire

Hotwire

Bydlete zdarma v soukromí výměnou za hlídání domu nebo mazlíčků

Služby jako mindmyhouse.com nebo trustedhousesitters.com fungují jednoduše: vlastník domu chce sám odjet na dovolenou a nemůže s sebou vzít psa nebo kočku. A od toho jste tu vy, abyste mu jeho miláčky pohlídali. Pokud si na to věříte. Nabídky se liší, můžete třeba bydlet na pláži v Brazílii a starat se o dva psy a slepice nebo krmit papouška v Londýně.

Chovejte se jako místní

Na delší dovolené nemusíte chodit do restaurací na snídani, oběd a večeři. Doma to přece také neděláte. Zajděte na trh a ochutnejte místní speciality. Pronajměte si pokoj nebo celý byt přes AirBnb a připravujte si jídlo sami. Najděte si svůj oblíbený stánek s pouličním jídlem. V exotických destinacích je i západní jídlo běžně k dostání, nemusíte jíst celé dny nudle.

Jezděte místní dopravou, smlouvejte o cenách. Prověřujte nabídky výletů místních cestovních kanceláří, porovnávejte ceny suvenýrů. Zkrátka, na dovolené si užívejte, ale přemýšlejte jako doma.

Levné luxusní hotely v turistických oblastech

Co si ale užít trochu luxusu a ještě ušetřit? Ve městech jako je Londýn, Paříž nebo Barcelona jsou víkendové ceny vysoké, využitím tzv. slepých nebo reverzních aukcí můžete i přesto získat skvělé nabídky.

Slepé aukce (v angličtině se používá názvu silent auctions) fungují tak, že si vyberete lokalitu  a třídu hotelu dle hvězdiček. Uvidíte nabídky, které ukazují umístění a popis hotelu, ale ne jeho název.

Například v Barceloně tak můžete přespat v 3hvězdičkovém hotelu poblíž bulváru Gràcia a parku Güell za cenu 51 eur za dvoulůžkový pokoj. To je na eurovíkend v turistické oblasti skvělá cena, nemyslíte? Nabídku můžete porovnat s cenami za stejný datum na booking.com, nejlevnější hotely ze stejné třídy začínají na 250 eurech.

Reverzní aukce fungují tak, že si sami zadáte maximální cenu, kterou chcete za hotel ve vámi zvolené oblasti zaplatit, a hotely vám posílají vám ceny, za které vás mohou ubytovat. Vy si potom vyberete tu nejzajímavější nabídku. Reverzní a slepé aukce můžete vyzkoušet se službami priceline.com, biddingtraveler.com nebo hotwire.com (tady na úvodní stránce vyberte možnost bundle and save).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak odjet do zahraničí. Dovolená za méně, než nájem v Praze