Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak sehnat ty nejlevnější letenky?

Je tu léto, čas cestování zaslíbený. V době všeobecné drahoty ale možná uvažujete o tom, že svou cestovatelskou vášeň poněkud upozadíte, a tím ušetříte. Jenže ušetřit lze, i když se na cesty vydáte. Možná budete překvapeni, jak levně se dá cestovat. Vše začíná těmi nejlevnějšími letenkami. Máme pro vás tip, jak se k nim dostanete.

Nakupujete letenky?

Rozvoj letecké dopravy ve druhé polovině dvacátého století absolutně změnil pravidla hry v oblasti cestovního ruchu. Velká část obyvatel vyspělé části světa k cestám na dovolenou používá letadlo. A to nemluvíme o žádných cestovatelích, ale o běžných lidech, kteří vyrážejí se aktivním či pasivním odpočinkem spíše než za poznáním. I když se do letovisek přesouvají letecky, nekupují si letenky. Jak je to možné? Mají totiž zakoupený zájezd u cestovní kanceláře a v něm celý balíček služeb, letenku nevyjímaje.

Kdo se někdy v jakékoli oblasti lidské činnosti rozhodoval mezi kompletním balíčkem služeb na klíč a poptáváním jednotlivých služeb, ví své. Takto prostě cesta, jak sehnat levné letenky, nevypadá. Když jejich nákup nenecháte na nikom jiném, ale seženete si je sami, můžete se dostat k cenám, o kterých se vám ani nesnilo. Jen je třeba hledat na tom správném místě.

Levné letenky

Nekonečný internet a kouzlo vyhledávání

Ale kde takové místo leží? Inu vlastně nikde a všude zároveň. Přece byste v dnešní době nečekali nějaký krámek kousek od letiště, ne? Už hezky dlouho se nejvýhodnější nákupy dělají na internetu a levné letenky v tomto směru nejsou žádnou výjimkou. I když svoje specifika nákup letenek přece jen má.

Jen se zamyslete nad tím, co mají vaše online nákupy společného. U většiny lidí je to jejich začátek. O ten se totiž většinou postará internetový vyhledávač a pár klíčových slov. Se spojeními jako „levný vysavač“, „mobil do 10 000“ nebo „učebnice přírodopisu“ dokáží vyhledávače doslova zázraky. Tak skutečně může vypadat začátek dobrého nákupu, pokud tedy nejde o letenky. Jen si do vyhledávače zkuste zadat heslo letenky Paříž. Z té záplavy výsledků se vám zatočí hlava. Převládat budou odkazy na informativní články všeho druhu, kde však nenakoupíte zhola nic. Určitě se dostanete i k nabídkám letenek, ale věřte tomu, že jsou zrovna tyto ty nejvýhodnější. To by bylo spíše štěstí a velká náhoda. Kdepak, na to bude třeba jít nějak sofistikovaněji…

Dokonalost srovnávačů letenek

A ta sofistikovanější cesta se jmenuje srovnávač letenek. Vy přece nepotřebujete vyhledávač. Letenky totiž nechcete jen vyhledat, ale i srovnat a najít mezi nimi ty nejvýhodnější a pro vás nejvhodnější. Srovnávač je tedy z logiky věci jasnou volbou číslo jedna.

Ale co to vlastně takový srovnávač letenek je? Prostě a jednoduše běžná internetová stránka, která umí ne běžné věci. V první řadě je napojena na databáze leteckých společností. Zní to možná složitě, ale pro uživatele je vše naopak velmi jednoduché. Zapomeňte na hesla typu letenky Barcelona. Srovnávač si prostě otevřete a do jednoduchého formuláře zadáte, kdy chcete letět, odkud chcete letět a kam chcete letět. Svou volbu potvrdíte a během zlomku vteřiny před sebou máte kompletní nabídku letenek, které splňují vámi zadané parametry.

Levné letenky

Správně tušíte, že takový srovnávač neexistuje pouze jeden. Naopak, je jejich celá řada. Abyste si vybrali ten skutečně kvalitní, měli byste znát několik tipů, jak jej poznáte. V první řadě by měl nabízet letenky skutečně všech leteckých společností. Buďte si jisti, že to nebudete muset nijak složitě hledat. Takovou věcí se provozovatel srovnávače rád pochlubí tak, aby to viděl každý, kdo si srovnávač otevře.

Dalším atributem kvalitního srovnávače je jeho přívětivost k uživateli. Je jeho ovládání intuitivní? Cítíte se při jeho používání dobře? Zobrazuje se přehledně i na malé obrazovce chytrého telefonu? Nabízí dokonce aplikaci pro chytrá zařízení? Pak jste tady správně.

No a nesmíte zapomenout ani na doplňkové služby, které kvalitní srovnávače letenek, jako je například eSky.cz, mohou nabízet. Ani nákup letenek na splátky nemusí být problém, nebo si platbu dokonce můžete odložit. Když vám pak srovnávač nabídne i možnost vybrat si a objednat i ubytování ve vaší cílové destinaci, samozřejmě včetně recenzí těch, co tu byli ubytováni před vámi, máte vyhráno. Můžete si být totiž jistí, že jste na správné adrese, kde si zařídíte vše, co na poznávací pobyt nebo dovolenou potřebujete a hlavně výhodně!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak sehnat ty nejlevnější letenky?