Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Jak telefonovat v USA? Vyřešte pár detailů a volejte bez obav

Redakce

Redakce

15. 6. 2016

Telefonovat je dnes naprosto snadné a bez mobilu se neobejde téměř nikdo. Pokud však pojedete do USA, možná vás překvapí, že i v dnešní době může mít volání malý háček. Jak se tedy dovolat třeba do Česka bez problému?

Jak telefonovat v USA

Zdroj: Shutterstock.com

Jiná frekvence při volání v USA

Zní to neuvěřitelně, ale než začnete v USA volat, musíte zjistit frekvence vašeho telefonu. Jestliže nejste technický typ, nemusíte mít obavy. Poradit vám může i váš operátor, který vám v dané situace pomůže asi nejrychleji.

Možná by vás nikdy nenapadlo, že něco takového existuje, ale tomu bohužel tak. Narozdíl od Evropy, kde je frekvence 900 a 1800 MHz, se v USA u mobilů používá 1900 MHz a v tento okamžik tudíž nastává první problém.

Musíte si ověřit, zda váš mobil dané frekvence splňuje. U novějších typů by neměl být problém. U starších je to snadno ověřitelné z návodu, ale ne vždy může dané frekvence podporovat.

Jak zavolat z Ameriky do Česka?

Co se týče samotného volání, je nutné zadat předvolbu. Nejdříve 010, což znamená, že voláte z Ameriky a posléze namačkejte naší předvolbu do České republiky, a to 420. Potom už stačí zadat klasické devítimístné číslo a volání je na světě.

Pokud se rozhodnete v Americe trávit nějaký čas, rozhodně neváhejte a zakupte si americkou SIM kartu. S jejím výběrem vám ve specializovaných obchodech rádi poradí a nebudete muset řešit, proč jste se někomu nedovolali.

Ohodnoťte tento článek:
1,3
Právě čtete

Jak telefonovat v USA? Vyřešte pár detailů a volejte bez obav