Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak vybavit lékárničku na zimní výlety nebo lyžovačku pro celou rodinu?

Zima pomalu klepe na dveře, na vrcholcích hor už najdeme i sníh. Většina z nás se těší, že si konečně letos po dlouhé době zalyžuje na horách a bude sjíždět svahy čerstvým prašanem. A kdo ne, ten se vydá na nějaký ten zimní výlet zasněženou krajinou. Víte, co vám v každém případě na zimní dovolené ale nesmí chybět? Cestovní rodinná lékárnička.

Zdroj: Pexels

Lékárnička na dovolenou?

Možná se teď ptáte, proč byste s sebou na dovolenou na horách měli tahat lékárničku. Vždyť vám zbytečně zabere místo v batohu, kde je už tak nouze o každý centimetr. Navíc jste zdraví a taky máte cestovní pojištění. Jenže nikdy nevíte, co vás tam čeká. A znáte to, kdo je připraven, ….

Co nesmí v žádné cestovní lékárničce chybět?

Autolékárnička, kde je náplast, obvaz, nůžky a pár dalších věcí vám na hory opravdu nestačí, tak na ni nespoléhejte. Připravte si lékárničku šitou vám na míru. Něco jiného totiž využijete, když cestujete sami a něco jiného s dětmi.

Základem je taštička, do které všechny potřebné věci uložíte

Ideální je měkký obal, která je skladný, žádná krabice, která zabere zbytečně moc místa. Velikost vyberte podle toho, co všechno do lékárničky dáte a pro kolik osob je určená. Ideální také je, abyste ji snadno odlišili od jiných taštiček, které v batohu máte.

Zdroj: Pexels

Připravte si léky, které vy a děti pravidelně užíváte

Je jedno, zda jde o léky na vysoký tlak nebo cholesterol, alergii nebo něco jiného. Léky, které pravidelně užíváte dejte do lékárničky jako první.

Náš tip: Přibalte i vitamíny na imunitu nebo doplněk stravy s CBD, který pomáhá posilovat přirozenou obranyschopnost organismu.

Něco na průjem

Průjem provází nejednoho turistu, proto si do lékárničky dejte i léky na průjem, která obsahují léčiva jako loperon, kloroxin nebo diosmektin.

Dezinfekce

Stačí chvilka nepozornosti a říznete se nebo si jinak způsobíte otevřenou ránu. Než ji zalepíte, je důležité ji vydezinfikovat. Oblíbená je desinfekce s jódovaným povidonem, která neštípe nebo malé čtverečky napuštěné alkoholem.

Náplasti a obvazy

Když ránu vydezinfikujete, je na místě ji zalepit náplastí nebo obvázat. Hodit se může jak polštářková náplast, tak ta na cívce, hodit se mohou i obvazy a elastické obinadlo třeba na natažený sval. Zapomenout nesmíte ani na nůžky a pro zastavení krvácení ani na zaškrcovadlo.

Zdroj: Pexels

Rukavice

Ano, i ty mají v cestovní lékárničce svoje místo. A ideálně aspoň dvoje! Co když se zraní kamarád, nebo dokonce někdo cizí, o kom vůbec nic nevíte? Rukavice jsou pak nutností.

Izotermická fólie

Jednu si dejte do batohu a druhou do lékárničky.

Léky

Ani na horách se vám nemusí vyhnout nachlazení, kašel, horečka nebo bolest v krku. I na tyhle situace tak musíte být připraveni.

Zdroj: Pexels

  • Mezi léky na horečku patří ty s obsahem paracetamolu nebo ibuprofenu. Nezapomeňte ani na teploměr a pokud cestujete s dětmi, pak také na léky na horečku pro děti.
  • Na suchý kašel oceníte kapky, tablety nebo sirup s kombinaci léčiv butamirát a guajfenezín, na produktivní kašel zase ambroxol.
  • Při prvních příznacích rýmy je dobré nasadit lék s unikátní kombinací bylinek na dýchací cesty.
  • S bolestí v krku si poradí pastilky nebo další v podobě kloktadel sprejů, které desinfikuji sliznice, a působí proti zánětu.
  • Léky na alergii s účinnými látkami cetirizin a levocetirizin, nebo oční kapky na alergii s azelastinem.
  • Kapky do očí s desinfekční přísadou karbetopendecinium bromid.

Náš tip na závěr: Přibalte s sebou i multivitaminy a vitamíny na imunitu a vitamíny pro děti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybavit lékárničku na zimní výlety nebo lyžovačku pro celou rodinu?