Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak vyhledat nejlevnější autopůjčovnu v okolí. Cestujte bez starostí a levně

Na vaší velkou cestu je nejlepší vyrazit na vlastní pěst. Jedna z možností, jak poznat svět bez omezení, je doprava autem. Co když ale vlastní auto nemáte a nechcete se spoléhat na hromadnou dopravu? V Čechách i v zahraničí můžete využít služeb autopůjčoven.

Přes rok auto nepotřebujete, ale na dovolenou se hodí? Řešením může být si auto půjčit. Levné autopůjčovny můžete najít online, nebo dát na doporučení známých.

Proč si půjčit auto

Pokud se do práce dopravujete hromadnou dopravou nebo na kole, stojí vaše auto v garáži, a když jednou za čas vyrazíte, nestačíte se divit, kolik věcí je potřeba opravit a doplnit. Nebo si zrovna koupi vlastního auta nemůžete dovolit, třeba právě proto, že šetříte na skvělou dovolenou.

Současným trendem není mít, ale žít. Proto roste zájem o možnost získat auto jen na dobu, kdy ho potřebujete. S půjčením auta také odpadají starosti s povinným ručením, údržbou nebo výměnou pneumatik.

A to nejlepší? Půjčit si můžete malé osobní auto, ale klidně i minivan nebo mikrobus, pokud jedete s velkou rodinou nebo si s sebou vezete sportovní vybavení.

Co je potřeba k půjčení auta

Ať už jedete na výlet po Čechách, nebo se chystáte třeba na cestu po Státech, auto si můžete vybrat a rezervovat online. Vyzvednout si ho můžete v Praze a dalších městech ČR anebo až v cizině. České agentury spolupracují s ověřenými zahraničními partnery a můžete se tak spolehnout na velmi kvalitní služby.

Plánujete řídit v zahraničí? Raději si předem vyřiďte mezinárodní řidičský průkaz – i když je ten náš oficiálně platný v EU, některé zahraniční autopůjčovny mohou mezinárodní doklad vyžadovat. Mimo EU je mezinárodní řidičský průkaz povinnost. Doklad je platný podle země 1 až 3 roky a stojí 50 Kč.

Kolik stojí půjčení auta

Levná autopůjčovna nabízí půjčení aut již od pár stovek na den. V ceně půjčovného je ve většině společností zahrnuté havarijní pojištění, pojištění pro případ krádeže vozidla a odpovědnosti za škody. Ve většině destinací nabízejí autopůjčovny také neomezené najeté kilometry. Auto si vyzvednete s plnou nádrží a před vrácením najeté pohonné hmoty doplníte.

Jak najít levnou autopůjčovnu v Čechách i zahraničí

Svůj čas i peníze můžete jednoduše ušetřit díky službě Autopujcovny24. Tady najdete srovnání více než 1500 autopůjčoven v Čechách, Evropě, ale klidně i v USA nebo Jižní Africe. Snadno a rychle zde najdete a zarezervujete vůz, dokumentaci a platbu vyřídíte online. Agentura nabízí 24h zákaznický servis přes email a telefon.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vyhledat nejlevnější autopůjčovnu v okolí. Cestujte bez starostí a levně