Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Jak získat ruské vízum. Vše, co byste měli vědět, než pojedete do Ruska.

Ať už se do Ruska tento rok chystáte na poznávací zájezd, anebo na Východ míříte na služební cestu, není na škodu zjistit si pár informací o cílové zemi předem. V tomto článku vám o cestování do Ruska shrnujeme vše, co by vás mělo zajímat, včetně toho, jak zařídit vízum.

Rusko, anebo přesněji ruské megalopole, mezi kterými dominuje Moskva a Petrohrad, jsou častým cílem turistů z celého světa. Není se ostatně čemu divit – kromě toho, že zde najdete spoustu památek, které vás nostalgicky provedou evropskou historií, při pohledu na ruské středověké paláce s typickou kulatou střechou se nelze ubránit pocitu, že jste se ocitli v pohádce.

Rusko a peníze

I kvůli velkému zájmu turistů je ovšem v ruských velkoměstech velmi draho – Moskva je dokonce považována za nejdražší město světa. To platí jak o ubytování, tak o restauracích a obchodech. Ceny mezi ruskými regiony se nicméně poměrně dost liší. Zároveň se nespoléhejte jen na svou kreditní kartu, ne všude je berou.

V Rusku se platí rublem (aktuální kurz k české koruně: 1OORUB = 36.9450 Kč), přičemž 1 rubl je 100 kopějek. V Rusku nabízejí výhodnější kurz směnárny než banky, nejsnáze je pak vyměníte za americké dolary. Neutracené rubly můžete zpětně vyměnit na letišti, je ovšem potřeba mít doklad o prvotní výměně. Ty si ostatně raději schovávejte vždy.

Počasí v Rusku

Z hlediska počasí je do Ruska nejlepší vyrazit v květnu nebo červnu, kdy také v Petrohradě trvá ono pověstné období bílých nocí, případně přes léto. Od března až do listopadu je tu vlhko a blátivo, v zimě pak panuje velký mráz.

Vízum do Ruska

K cestě do Ruska potřebujete vízum, jehož vyřizování na vlastní pěst není zrovna snadnou záležitostí. Především je nutné disponovat pozváním – pracovním nebo služebním (pracovní a služební víza Rusko), anebo turistickým voucherem (turistická víza Rusko).

Vyřízení víza Rusko

Pokud potřebujete vyřídit vízum do Ruska, můžete využít služeb společnosti Partnercis, s.r.o., prostřednictvím jejíchž internetových stránek RuskéVízum.cz si lze vyřízení víza objednat online (včetně pozvání, pokud nemáte vlastní, a pojištění).

Na stránkách stačí vyplnit online objednávku, dále přinést nebo poslat potřebné dokumenty a vyřízené vízum vám přijde poštou, případně si jej vyzvednete osobně. Cena za vyřízení víza včetně případných doplňkových služeb se vám automaticky zobrazí ještě před odesláním objednávky. Na stránkách služby naleznete seznam požadovaných dokumentů a také další informace ohledně ruských víz a cestování do Ruska.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Jak získat ruské vízum. Vše, co byste měli vědět, než pojedete do Ruska.