Menu
JenProCestovatele
Kam na výlet v ČR

Jaké lokality v ČR jsou nejlepší pro rodiny s dětmi?

V České republice je mnoho krásných a zajímavých míst. Proč se zbytečně trmácet v létě s rodinou k moři, když u nás je toho tolik, co objevovat. Aby se dovolená vyvedla opravdu tak, jak si přejete, musíte mít nejen vytyčený cíl cesty, ale také sjednané vhodné ubytování. Zejména pro rodiny s dětmi je důležitý správný poměr kvality a ceny. Kdo nechce platit za drahý hotel, ale zároveň chce mít jisté pohodlí, upřednostní útulný a cenově dostupný penzion.

Podívejte se do nejoblíbenějších lokalit v ČR

V Česku je nepřeberné množství lokalit na dovolenou, ale všechny zde vypsat nemůžeme. Za zmínku určitě stojí Jižní Čechy, Krkonoše, Západočeské lázně, Jizerské hory či úžasná Jižní Morava.

Jižní Čechy

Skutečný skvost je jih země. Nádherná příroda Šumavy, pohádková Hluboká nad Vltavou nebo odreagování v podobě oblíbeného vodáckého sportu, který právě tady žije velmi aktivním životem.

Krkonoše

Krkonoše nejsou zajímavé jen v zimě. Rozhodně mají co nabídnout i v letním období. Uchvátí vás rozhled z naší nejvyšší hory Sněžky i túry po horských hřebenech.

Západočeské lázně

Kdo příliš neholduje aktivní dovolené, měl by vyhledávat něco klidnějšího a odpočinkovějšího. A kde jinde se dá víc odpočívat než v lázních. A ty na západě Čech jsou opravdu úžasné.

Jizerské hory

Jizerské hory vás nalákají na svou čistotu, krásnou přírodu i mnoho úžasných památek. Pro děti i rodiče ideální odpočinek. Coby kamenem dohodil, je město Liberec a jeho neopomenutelná dominanta Ještěd.

Jižní Morava

Na Jižní Moravě si užijete krásnou přírodu, nádherné památky, jako jsou zámky Lednice či Valtice, které patří ke skutečným skvostům, a samozřejmě i degustaci lahodného vína. Víno k Moravě zkrátka patří a bez návštěvy vinného sklípku se dovolená zde neobejde.

Už jste si vybrali? Nebo dáváte přednost jiné lokalitě? Proč by ne. Klidně si můžete udělat i okružní cestu a být každý den někde jinde. Jen nezapomeňte na správné ubytování a včas si zamluvte pěkný penzion. Ty nejlepší jsou velmi rychle obsazené.

Ohodnoťte tento článek:
1,6
Právě čtete

Jaké lokality v ČR jsou nejlepší pro rodiny s dětmi?