Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jaké pánské boty zvolit, když plánujete trávit čas aktivně?

Boty dělají člověka. Kromě tohoto pořekadla je ale třeba je vybírat obezřetně. Zejména s ohledem na aktivitu, kterou plánujete dělat. Správný výběr bot vám dokáže daný sport velmi usnadnit a zpříjemnit. Nevhodně zvolená obuv naopak může způsobit nejen puchýře, ale také bolesti kloubů, propadlou nožní klenbu a další nepříjemnosti, kterým je vždycky lepší se vyhnout.

Ať už boty vybíráte s ohledem na konkrétní činnost, anebo dáváte přednost tomu, aby vám ladily k oblečení (více kombinovatelných kousků najdete na: https://answear.cz/k/on/obleceni), vždy byste se měli zaměřit na to, aby vám perfektně seděly a zároveň byly kvalitní a odolné, abyste je mohli nosit na denní bázi. Zaměřte se na provedení – šité boty vždycky vydrží více než lepené. Stejně tak kůže poskytne větší ochranu než syntetické materiály. Vše je ale otázka preferencí, a v neposlední řadě i ceny. I tak si ale můžete vybírat z jednotlivých druhů i podle cenových kategorií.

Boty do tělocvičny i do fitka

Ať už s cvičením ve fitku začínáte, anebo jste pravidelným návštěvníkem, neobejdete se bez vhodných bot na sport. Díky kvalitním sportovním botám investujete do svého zdraví, zároveň vám zpříjemní a usnadní celý trénink. Správná tréninková bota by měla být pevná a odolná, aby držela kotníky zpevněné. Ideální je tak zavazování na tkaničky. Podrážka by měla být neklouzavá a hodně pružná, aby se přizpůsobila všem pohybům a cvikům. A posledním důležitým parametrem je správná velikost boty, případně specifický tvar. Tak či tak je dobré obuv vždycky vyzkoušet.

Dámské i pánské boty najdete na https://answear.cz/k/on/boty.

Pánské boty

Treková obuv na všechny výlety světa

Pokud se chystáte na túru a nemáte trekové boty, je nejvyšší čas se po nich poohlédnout. Před samotným výběrem je samozřejmě důležité, kam se chystáte. Zejména abyste zhodnotili, jak náročný terén a počasí vás čeká. Čím hornatější terén, tím pevnější obuv musíte mít. Naopak pro lehkou turistiku využijete klidně boty s měkčí podrážkou, které jsou vhodné i pro každodenní nošení třeba po městě.

Pro náročné túry volte obuv odolnou proti vodě. Mezi oblíbené materiály pohorek patří kůže, kůže s membránou nebo syntetické textilie. Ty jsou lehké a prodyšné, byť kvalitnější kůži nemohou konkurovat. Pokud už máte jasno v tom, jaký typ bot potřebujete, pak se nebojte je pořádně vyzkoušet. Díky tomu zjistíte, jaké vám perfektně padnou. Obecně se mají boty zkoušet až odpoledne, kdy už máte pár tisíc kroků nachozených.

Boty, se kterými uběhnete i půlmaraton

Jednou z nejoblíbenějších sportovních aktivit je běh. Zaslouží si proto samostatný odstavec, zejména taky proto, že na běhání potřebujete speciální obuv. Běžecké boty dnes disponují mnoha vyspělými technologiemi, které mají za cíl zmírnit dopad, chránit nohu a podporovat klenbu při běhu. Díky vhodnému výběru běžeckých bot se vám bude nejen lépe běhat, ale také si ušetříte klouby a svaly.

Boty na běh byste měli vybrat s ohledem na terén, po kterém běháte nejčastěji. Podle toho se dělí běžecké boty na univerzální, terénní a silniční. Každá z nich má jinou podrážku, aby se dokonale uzpůsobila konkrétnímu povrchu. Pokud to navíc s během myslíte vážně, zvažte také analýzu běhu a chůze. Podle vašeho došlapu si tak vyberete obuv přímo na míru.

Volnočasová obuv do města i do letadla

Na menší procházky, výlety do města nebo cestování využijete městskou a volnočasovou obuv. O vaše pohodlí se postarají funkční materiály, díky kterým vaše noha bude dýchat. Právě prodyšnost je také jedním z rozhodujících faktorů. Vzhled je pak otázkou vkusu. Můžete do města preferovat designový lifestylový vzhled a boty, které budou hrát všemi barvami. Nebo zvolíte nenápadné provedení v zemitých barvách. Zohlednit také můžete, do jakého ročního období je bota vhodná, zda je nízká či kotníková, nebo jestli má dostatečně pevnou a protiskluzovou podrážku. A také jak vám sedí na noze. To je vlastně ten faktor úplně nejdůležitější.

TIP: Nebojte se boty vždycky nejdříve zkusit. A to v různých velikostech i provedeních. Dnešní e-shopy naštěstí nabízí poměrně jednoduchý proces vrácení zboží i peněz, pokud by vám nějaký pár neseděl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké pánské boty zvolit, když plánujete trávit čas aktivně?