Menu
JenProCestovatele
Francie

Jaké suvenýry se vyplatí přivézt z romantické dovolené v Paříži?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 12. 2022

Chcete si z Paříže přivézt hezkou vzpomínku na romantickou dovolenou? Zapomeňte na kýčovité Eiffelovky nebo trička s nápisem I love Paris. Máme pro vás tipy na suvenýry, ze kterých budete mít radost vy i vaši blízcí.

1.    Parfémy

Paříž je jedním z hlavních evropských měst módy. Není tedy divu, že na prodej parfémů tam narazíte na každém rohu. Proč si ale koupit voňavku ve Francii, když stejnou můžete sehnat i v české parfumerii? Důvodem jsou příznivější ceny. Při nákupu takových značek, jako je Dior, Dolce & Gabbana, Armani nebo Hugo Boss, se své peněžence budete muset omlouvat krapet méně, než kdybyste je pořizovali u nás. Ale hlavně budete moci říct: „Mám parfém z Paříže.“

2.    Oblečení a doplňky

Když už jsme u té módy, není od věci nový parfém doplnit o pár kousků z nejnovějších francouzských kolekcí. Pařížanky totiž nejsou obdivované jen pro svou nonšalantnost, ale i smysl pro styl. Okoukejte, co se nosí na západě, a doma zaručeně uděláte parádu.

3.    Víno

Chcete si přivézt kousek Francie? Pak jedině v podobě vína. Mezi ty nejznámější patří vína z oblastí Bordeaux, Burgundska, řeky Rhôny, Alsaska a Champagne. Ať už sáhnete po bílém, červeném, nebo snad pravém šampaňském, neurazíte vytříbený jazýček žádného someliéra.

4.    Sladkosti

Malým ratolestem víny a parfémy radost neuděláte. S čokoládou ale stoprocentně zabodujete. Francie se pyšní jak špičkovými pekaři, tak i vynikajícími cukráři. Díky kvalitní čokoládě se v zemi požitkářů vyrábějí ty nejlahodnější pralinky všech možných chutí, vůní i barev. O proslulých makronkách nemluvě. Stačí si jen vybrat. A věřte nám, že to nebude lehký úkol.

Malý tip na závěr

Pokud vás nakonec přece jen zlákají třpytivé přívěsky na klíče v podobě malých Eiffelovek, vyhněte se předraženým nákupním centrům a letištním obchůdkům. Místo toho oprašte své smlouvací schopnosti a využijte výhodných nabídek místních pouličních prodejců, které, stejně jako prodej parfémů, najdete doslova všude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké suvenýry se vyplatí přivézt z romantické dovolené v Paříži?