Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jaké výživné potraviny jsou nejvhodnější na vícedenní túry?

Odpolední výlet, roadtrip, celodenní výšlap nebo několikadenní pochod – bez ohledu na typ cesty, vždy se hodí být připraven a mít dostatek energeticky výživných potravin a neztrácet potom čas hledáním nejbližší pumpy, supermarketu nebo rychlého občerstvení. Především na delších cestách se vyplatí naplánovat nahrubo jídelníček podle délky trasy a vybavit se skladnými, lehkými, rychle připravenými a především energeticky bohatými potravinami, které vydrží i teplotní výkyvy. Jaké to tedy jsou a kde je sehnat?

Tipy na výživné potraviny na cesty

Na delší výlety do přírody se hodí jakékoliv potraviny, které by mohly ztratit svou vůni nebo chuť po delší době, uložit do pevně uzavíratelných lehkých krabiček (např. Tupperware krabičky). Jako základ je důležité mít energeticky bohaté svačinky pro případ nenadálého hladu, jako sušené ovoce, různé ořechy, krekry nebo müsli tyčinky. Spousta obyčejných supermarketů je má v nabídce a často lze narazit třeba na oblíbené mandle v akci. Hodně cestovatelů nedá dopustit na sušené maso, tzv. jerky, které má různé příchutě, je lehké, snadno skladovatelné a dlouho vydrží.

Co se týče snídaní, pro milovníky kávy s mlékem je nejlepší zvolit sušené mléko (např. sušené mléko Lidl), které chutí i konzistencí lehce nahradí běžné mléko. Cereální vločky, müsli, instantní kaše se sušeným ovocem jsou ideálními snídaňovými pokrmy. Na obědy a večeře je možné použít jak studená jídla (tvrdé sýry, tortily, vysoce kalorické pečivo, salámy), tak teplá jídla (instantní polévky, nudle, kuskus, instantní pokrmy v sáčku), obě varianty je nejlepší střídat podle okolností. Hodí se mít taky po ruce med, džem nebo arašídové máslo (např. arašídové máslo Albert), které dodají potřebnou energii.

Obchody se sportovní výživou

Zárukou kvality a energetické hodnoty nabízených potravin jsou obchody se sportovní výživou, u kterých nakupují zdatní sportovci z mnoha disciplín. Navíc mají kromě základních zmíněných výživných potravin v sortimentu proteinové, vitamínové, minerální a další doplňky stravy vhodné i na dodání potřebné energie při cestování. Známým obchodem se sportovní výživou, zdravými potravinami, fitness oblečením a dalším příslušenstvím na sporty je právě GymBeam. Mezi jeho nejoblíbenější produkty patří GymBeam Protein vhodný na všechny druhy sportů a fyzické aktivity. Všechny výrobky je možné zakoupit v akčních nabídkách s GymBeam slevou. Velmi podobný sortiment nabízí obchod Myprotein, u kterého si zákazníci oblíbili proteinové tyčinky s vysokým nožstvím bílkovin, proteinové prášky, pomazánky nebo směsi na palačinky. Při nákupu přes jejich eshop může zákazník využít Myprotein akcí a získat zajímavé slevy na vybrané produkty sportovní výživy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké výživné potraviny jsou nejvhodnější na vícedenní túry?