Menu
JenProCestovatele
Výlety Královéhradecký kraj

Jarní výlet do Adršpachu

Sem tam už zažíváme teplé dny. Nebude trvat dlouho a počasí zase bude vyzývat k cestování. Už máte nápady, kam se vydáte? Co byste řekli na výlet do Adršpachu, jednoho z nejkrásnějších míst v České republice?

Adršpašské skály jsou opravdu místo jako žádné jiné. Působí nereálně, pohádkově. Ostatně vždyť se tam natáčely pohádky Princ a Večernice, Třetí princ a Peklo s princeznou. Skalní město nabízí neuvěřitelně nádhernou podívanou, tak zarezervujte penzion Adršpach a naplánujte si sem výlet!

Odpoledne si vyhraďte na procházku skalním městem

Adršpašské skalní město vás přenese do zcela jiného světa. V lokalitě se nachází nespočet skal, které mají nejrůznější tvary. Známá je například Homole cukru, poznáte i Džbán či Dvojčátka v peřince. Stačí zapojit trochu fantazie.

Skalním městem vede turistický okruh s délkou 3,5 km. Je vhodný i pro rodiny s menšími dětmi, není nijak náročný. Vyhraďte si na něj aspoň 3 hodiny, a ještě více, pokud budete chtít zažít místní atrakci – povozit se lodičkou na jezeře. Jízda je spojená s výkladem, převozník vám povykládá, jaké vodní příšery zde žijí, a kolik turistů se tady už utopilo.

Co dalšího podniknout v oblasti?

Najít penziony na Adršpašsku a Broumovsku není problém, ceny jsou také velmi příznivé v řádu stovek korun za noc. Pokud se vám nepodaří najít ubytování přímo v Adršpachu, což doporučujeme, nabízí se také penziony Teplice nad Metují. V okolí se určitě zajděte podívat na Zámek Adršpach a zříceninu hradu Adršpach, který nechal ve 14. století vybudovat Jan Lucemburský. Ze zříceniny je překrásný výhled na všechny ty skály okolo.

Jak se do Adršpachu dostat? Do skalního městečka se vstupuje z Dolního Adršpachu. Tam dojedete i autem, na místě je placené parkoviště. Dojedete sem však i autobusem nebo vlakem, vlakové nádraží je vzdálené asi 100 m od vstupu do skal.

Na Adršpašsku najdete penziony na Penzion.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní výlet do Adršpachu