Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam do Itálie pod stan? 5 nejlepších kempů, kde se rozhodně nebudete nudit

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 8. 2016

Dovolená ve formě stanování v kempu je obvykle levnější variantou rekreace v Česku, se stanem však můžete vyrazit i do zahraničí. Vedle Chorvatska je pro tento typ dovolená oblíbené také italské kempy. A kam do Itálie pod stan? Vybrali jsme pro vás nejlepší kempy!

Dovolená v Itálii pod stanem

Ještě než však vyrazíte stanovat do zahraničí, informujte se, jakým způsobem je zde stanování ošetřeno zákony. Ne všude jsou totiž tak liberální jako v České republice. A jak je to se stanováním v Itálii? Volné stanování je zákonem oficiálně zakázáno.

Pokud si tak v Itálii rozděláte stan někde na louce či na pláži, která nikomu nepatří, hrozí vám pokuta, a to ve výši od 100 až 500 eur. Jestliže jde o soukromý pozemek, pak stejně jako u nás potřebujete povolení majitele. Nejbezpečnější variantou je tak stanovat na místech k tomu určených – v kempech. A jaké jsou v Itálii nejlepší kempy?

1. Kam do Itálie pod stan – Tahiti Camping & Thermae Bungalow Park

Jedním z nejluxusnějších italských kempů, kde si lze postavit stan či přívěs, je Tahiti Camping & Thermae Bungalow Park se třemi bazény, s nichž za zmínku stojí exotický s palmami, ostrůvkem, skalami a vodopády. Pro koupání v moři je určena pláž s lehátky a slunečníky.

Součástí kempu je také bar Bagno Tahiti, kde se pořádají jak večerní párty, tak i organizovaná denní zábava pro děti. Dále se zde nachází bezpočet dalších barů a stravovacích zařízení. Kemp nabízí rovněž široké sportovní vyžití (tenis, fotbal, volejbal, lukostřelba apod.)

2. Dovolená Itálie pod stan – Dolomiti Camping Village

Pokud toužíte poznat italské hory, pak vyrazte do kempu Dolomiti Camping Village, nabízejícího výhled na nejkrásnější panoramata Dolomit. Jezdí sem především vyznavači aktivní dovolené, součástí areálu je velké sportovní centrum s půjčovnou, kde si můžete zkusit třeba rafting, dále je kamp skvělých výchozím bodem pro trekking či jízdu na kole. Součástí čtyřhvězdičkového Dolomiti Camping Village je rovněž lázeňské wellness centrum, restaurace a bazén.

3. Pod stan do Itálie – Camping la Chiocciola

Camping la Chiocciola, jeden z nejlépe hodnocených italských kempů vůbec, se nachází v kopcovitém Toskánsku, v oblasti slavné Chianti, kde lze navštívit slavné vinice, anebo vyrazit na výlet do blízké Florencie. Samotný kemp je spíše klidnějším místem, ovšem co se týče služeb nabízí vše potřebné – snack bar, obchůdky, 3 bazény, 2 tenisové kurty, ping-pong a několik restaurací v tradičním toskánském stylu.

4. Kam do Itálie pod stan – Camping Butterfly

Camping Butterfly se nachází v nádherné lokaci u jezera Lago di Garda a několik minut pěšky od historického městečka Peschiera. Kemp ležící uprostřed zachovalé zeleně nabízí 6 stanovišť, kde si lze postavit stan či karavan, dále pak bungalovy a mobilní domy až pro 6 osob.

Kromě jezera se lze koupat také v bazénu, součástí vybavení je rovněž dětské a sportovní hřiště. Večer se můžete pobavit na diskotéce či organizovaném animačním programu. Je zde rovněž půjčovna a prodejna sportovního vybavení a připojení Wifi.

5. Itálie pod stanem – Camping Marina di Venezia

Obrovský Camping Marina di Venezia poskytuje možnost postavit stan či přívěs na zelené pláni protkané stromy, na níž z jedné strany navazuje fenomenální koupaliště s několika bazény a vodními atrakcemi a z druhé pláž s mořem. Kemp nabízí veškeré potřebné vybavení (restaurace, supermarket, bary, ale i třeba čistírna) a naprosto vyčerpávající přehled sportovních aktivit v rámci animačních programů i samostatně.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Kam do Itálie pod stan? 5 nejlepších kempů, kde se rozhodně nebudete nudit