Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam do Itálie s miminkem? Vybrali jsme 4 klidná a bezpečná letoviska

Adéla Lišková

Adéla Lišková

17. 8. 2016

Čerstvý přírůstek do rodiny je požehnáním, ovšem musí se mu přizpůsobit celý život rodičů – včetně letní dovolené u moře. Kam do Itálie s miminkem? Vybrali jsme pro vás několik letovisek, kde si užijte bezpečné relaxování u vody i s těmi nejmenšími.

Kam do Itálie s miminkem

Zdroj: Shutterstock.com

Kam do Itálie s miminkem – Romagnolská riviéra

Oblast Romagnolské riviéry vás nadchne především několik kilometrů dlouhými plážemi a čistým azurovým mořem, ale také možností navštívit jak historické památky, tak i zábavní parky včetně delfinárií a aquaparků. Rušnější letoviska najdete hlavně na jihu, s miminkem proto miřte raději na sever.

Mohlo by se vám líbit například v klidném Gabicce Mare, letovisku pod horou Gabicce Monte, obklopeném z jedné strany zelenými kopci a z druhé říčkou Tavollo, která jej odděluje od sousední Cattolicy. Uprostřed klidné přírody najdete krásnou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře, která byla oceněna modrou vlajkou za čistotu vody. Na výlet lze vyrazit roztomilým vláčkem, který vás odveze až k hradu Gradara.

Itálie s miminkem – Rosalina Mare

Menší středisko Rosalina Mare je součástí Benátské riviéry, avšak oproti známějším a živějším letoviskům této oblasti – Lido di Jesolo či Caorle je zde zaručen klid. Na zdejších široké a 8 km dlouhé pláži nebývá nikdy příliš plno, takže zde najdete potřebné soukromí, pozvolný vstup do moře zajistí bezpečné koupání i pro ty nejmenší.

To ovšem neznamená, že tu jinak není co dělat – kromě návštěvy řady obchůdků, restaurací a vyhlášených levných trhů, které se zde konají dvakrát týdně lze vyrazit například na vyjížďku vyhlídkovým vláčkem, kterým je možné dojet do okolních letovisek.

Kam do Itálie s miminkem – Silvi Marina

Středisko Silvi Marina leží při pobřeží Jadranského moře v oblasti Abruzzo a oproti sousednímu – živějšímu a známějšímu – San Benedettu má pověst spíše klidnějšího rodinného letoviska. Spíše než v luxusních hotelech se zde bydlí v menších rezidencích či penzionech, které spolu s historickými vilami z 19. století a v dáli se zvedajícími zelenými kopci tvoří malebný obraz městečka.

Dominantou Silvi Marina je velmi čistá a nepřelidněná pláž se zlatavým pískem a volným vstupem do moře, která je od městečka oddělena promenádou s obchůdky, stánky a restauracemi. Na výlet lze vyrazit do blízkého Abruzzského národního parku, kde stále žijí vlci a medvědi.

Itálie s miminkem – Villasimius, Sardinie

Okouzlující středisko Villasimius, ideální zejména pro ty, kteří se již nabažili přecpaných letovisek severního Jadranu, najdete na jihu ostrova Sardinie. Zde vás ohromí především koupání na pláži Rush v zátoce Cala Pira, která je vyhlášená nejen svým bílým pískem, ale také neuvěřitelně čistým mořem. Poblíž zátoky se tyčí pro ostrov typické Nuranghi, obydlí původních obyvatel ostrova – Sardů.

V menším přilehlém městečku se kromě malebného náměstí a tradičně barvených domků nachází několik restaurací, obchůdků a kaváren. Atrakcí letoviska Villasimius je slané jezero Timi Ama, kde lze na hladině spatřit skákající delfíny i růžové plameňáky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam do Itálie s miminkem? Vybrali jsme 4 klidná a bezpečná letoviska