Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam do Itálie se psem? Víme, kde najdete nejlepší psí pláže

Adéla Lišková

Adéla Lišková

31. 7. 2016

Rádi byste se podívali k moři, ale nechcete doma nechávat svého nejvěrnějšího přítele? Itálie je země, která má pro pouto psa a jeho páníčka pochopení. Kam do Itálie se psem? Přinášíme tipy na speciální pláže a na ty, kam můžete své domácí mazlíčky bez obav vzít.

Kam do Itálie se psem

Zdroj: Pixabay

V Itálii existuje nejen dost pláží, kam je přístup s domácími mazlíčky povolený, najdete zde dokonce i několik speciálních pláží, které jsou dokonce přímo určeny psům. Itálie je ostatně průkopníkem ve zřizování psích pláží.

Kam do Itálie se psem – pláž Pluto, Bibione

Jednou z nejoblíbenějších psích pláží v rámci celého Středomoří je Plutova pláž, která byla v roce 2009 dokonce jmenována nejlepší pláží pro psy. Nachází se v Čechy hojně navštěvovaném Bibione, konkrétně ve východní části letoviska, a nabízí vše, co by váš pejsek mohl na dovolené potřebovat, na druhou stranu zde platí přísný řád, který musí návštěvníci dodržovat.

200 slunečníků s plážovými lehátky je rozmístěno v dostatečné vzdálenosti, aby se psi navzájem zbytečně nedráždili, k dispozici jsou vodítka, hygienické pytlíky i sprchy pro psy a páníčky. Vhledem k tomu, že se jedná o psí pláž, je písek úzkostlivě čištěn a dezinfikován. Svého pejska zde můžete také přihlásit na různé výcvikové kurzy, anebo si popovídat s ostatními páníčky na setkání chovatelů. Pláž je přístupná od června do září, jde o placenou pláž.

Dovolená v Itálii se psem – Porto Santa Margherita

V okolí letoviska Porto Santa Margherita, jež je součástí lokality Caorle, najdete několik placených psích pláží, bez obav však své mazlíčky můžete vzít i na ty volné. Vzhledem k několika rozlehlým volným plážím rozkládajícím se při pobřeží Jaderského moře, kde není vstup se psi nijak omezen, a klidné povaze střediska, je místo pro dovolenou v Itálii se psem více než ideální.

Dobrou volbou je například divoká čtyřkilometrová pláž Spiaggia di Brussa, nacházející se na samém kraji Caorle. I ubytovací služby Porto Santa Margherita jsou ke psům vstřícné – najdete zde mnoho apartmánů, kde je povolen i pobyt s velkými či více psi.

Do Itálie se psem – Lignano-Sabbiadoro

Další oficiální psí pláž najdete na kraji poměrně rušného letoviska Lignano – Sabbiadoro, nacházející se v přímořské provincii Udine. Půl kilometru dlouhá pláž s jemným pískem většinou není příliš obsazená a neplatí zde tak přísný režim jako na pláží Pluto, psi si zde spolu hrají a dovádějí ve vodě.

Dovolená v Itálii se psem – psí pláže

Menší či větší psí pláže dnes najdete již v každém větším italském letovisku. Vedle psích pláží v Bibione, Lignano-Sabbiadoro a Caorle jsou hojně navštěvované také ty v Duna Verde, Eraclea Mare, Rosolina Mare, Lido di Volano či v Lido di Spina. Mnoho pláží v Itálii nepatří k oficiálním psím plážím, přesto si je pejskaři oblíbili. Jedná se zejména o opuštěnější pláže na krajích těchto velkých letovisek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam do Itálie se psem? Víme, kde najdete nejlepší psí pláže